آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۷۴۸ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷

سهام شرکت هپکو در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: سهام شرکت هپکو از مالک قبلی طی وکالت‌نامه‌ای دراختیار سازمان خصوصی‌سازی است و امیدواریم که این سازمان برای مالکیت هپکو فردی را که دارای اهلیت است انتخاب کند.
- اخبار استانها -

سعید فرخی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ذاکرنیوز در اراک، با اشاره به اعلام مجدد سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری شرکت هپکو اراک اظهار داشت: نداشتن کارنامه خوب خصوصی‌سازی در بحث واگذاری‌ها تحلیل است و بنده خیلی در این زمینه نمی‌توانم اظهار نظر کنم.

وی افزود: اما درمجموع، مصوبه قبلی در کارگروه تسهیل ملی این بوده که هپکو به فردی که اهلیت دارد یعنی هم از توان مالی و امکان سرمایه‌گذاری و هم اهلیت برخوردار است واگذار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: سهام شرکت هپکو از مالک قبلی طی وکالت‌نامه‌ای دراختیار سازمان خصوصی‌سازی است و امیدواریم که این سازمان برای مالکیت هپکو فردی را که دارای اهلیت است انتخاب کند.

فرخی با اشاره به چگونگی رسیدگی به تخلفات مالکان قبلی هپکو با انجام این حرکت خصوصی‌سازی گفت: تخلفاتی که مالکان قبلی داشته‌اند یا نداشته‌اند و این که مسئولیت‌هایی در رابطه با اقدامات قبل خود داشتند یا نه همچنان رسیدگی می‌شود و راه رسیدگی به این تخلفات باز است و این واگذاری مانعی از رسیدگی به تخلفات احتمالی هیچ فردی نیست.

اراک| واگذاری جدید باید برپایه صلاحیت مالک و رونق تولید هپکو باشدقول سازمان خصوصی‌سازی در ارتباط با شرکت هپکو اراک محقق نشدکارگران هپکو از اتهام جرایم عمومی تبرئه شدند

وی بیان کرد: مهم‌ترین اولویت در واگذاری این شرکت اهلیت مالی یعنی برخورداری از امکان سرمایه‌گذاری و تولید و اهلیت مدیریتی برای مدیریت شرکت بزرگی مانند هپکو است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی ادامه داد: درحال حاضر تا جایی که بنده اطلاع دارم، سازمان خصوصی‌سازی فراخوان منتشر کرده و افراد متقاضی می‌توانند اعلام آمادگی کرده و شرایط را اعلام کنند تا سازمان خصوصی‌سازی پس از انجام بررسی‌ها مالک و سرمایه‌گذار را انتخاب کند.

فرخی عنوان کرد: از اینکه متقاضی تاکنون اعلام آمادگی کرده یا نه اطلاعی ندارم و این موارد به صورت محرمانه در سازمان خصوصی‌سازی بررسی می‌شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :اراک