آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۷۲۴ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰

خروج 196 هزار راس دام سبک با مجوز دامپزشکی از کردستان/کلنگ‌زنی بزرگترین واحد دامداری در قروه

سید احمد ذکریای‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، 

با تاکید بر اینکه کردستان یکی از تامین کنندگان عمده علوفه و بره‌های پایه پروار در کشور است تصریح کرد: در سال گذشته 196 هزار راس دام سبک با مجوز اداره کل دامپزشکی از استان خارج شده و این ناشی از طرفیت بالای این استان در بخش دامداری بوده است. 
به گفته وی، ظرفیت بخش دامداری استان، بخصوص در زمینه تولید علوفه و بره‌های پایه پروار منجر به ایجاد اشتغال و درآمد برای استان می‌شود. 

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه قروه و دهگلان از شهرستان‌های توسعه یافته و پیشرو در بحث کشاورزی هستند، گفت: از همه بهره‌برداران، مدیران و همکاران جهاد کشاورزی این شهرستان‌ها  تقاضا داریم در زمینه توسعه دامداری و بهبود جایگاه‌های دام اقدام لازم را انجام دهند.

وی از کلنگ‌زنی بزرگترین واحد دامداری استان در  قروه خبر داد و گفت: در سال گذشته از 130 میلیار تومان تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی 77 میلیارد تومان آن در حوزه دامپروری پرداخت شده است.

ذکریایی‌نژاد اضافه کرد: افزایش قیمت گوشت و فراورده‌های دامی در کشور را  یک فرصت برای توسعه دامپروری در استان است که بر اساس برنامه‌های تدوین شده باید طرح افزایش گوشت قرمز  در استان را طی دو سال به سرانجام برسانیم.

به گفته وی، چهار طرح پیشران بخش کشاورزی استان در سال گذشته با پیگیری استاندار و مسئولین سازمان جهاد کشاورزیدر مجامع مختلف ملی مطرح شد.

وی افزود: با اعتبارات و تسهیلاتی که برای اجرای این طرح‌ها در استان پیش‌بینی شده امیدواریم شاهد توسعه بسیار مناسبی در بخش کشاورزی به ویژه حوزه دامپروری باشیم.

ذکریایی‌نژاد اذعان کرد: تیم پیگیری کننده این طرح‌ها با حمایت استانداری استان و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی بسیار خوب و هماهنگ عمل کرده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد: بیشترین خسارت‌های ناشی از بارندگی‌های اخیر در بخش کشاورزی مربوط به  دامداری استان است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس تجربیات حاصل شده در بخش دامداری استان، طرح افزایش گوشت قرمز در استان با  تسهیلات کم بهره با سود 10 درصد در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کردستان