کد خبر ۵۶۴۶۷۷ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۱

استان بوشهر سیلابی می‌شود/ آماده‌باش به شهرستان‌های دشتی و دیر

قاسم قائدی دوشنبه‌شب در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: با توجه به بارندگی و وضعیت ناپایداری اخیر که در استان فارس و احتمال آبگیری بیش از حد سد سلمان فارسی استان فارس، برای جلوگیری از حوادث مشابه‌ای که در برخی نقاط دیگر مانند استان خوزستان رخ  داد، در اقدامی برنامه‌ریزی شده، بخشی از آب این سد رها‌سازی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر افزود: رودخانه مند یکی از نقاطی است که سیلابی می‌شود، البته بازگشایی سد تنظیم شده است  و آب در بستر رودخانه و مجرای اصلی حرکت می‌کند و به گونه‌ای نخواهد بود که طغیانی رخ دهد.

وی ادامه داد: با این حال برای جلوگیری از حوادث احتمالی به فرمانداران، بخشداران و دهیاران به ویژه شهرستان‌های دشتی و دیر که درگیر این مسئله هستند نامه‌نگاری و اطلاع‌رسانی شده تا مردم به ویژه کسانی که در حاشیه رودخانه مند هستند، اطلاع پیدا کنند.

قائدی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی،  امورعشایر، دهیاران و مسؤولان محلی و حتی شوراها لزوم رعایت جوانب احتیاط را به مردم اطلاع‌رسانی کنند، گفت: از مردم می‌خواهیم  تا اطلاع ثانوی از حضور در کنار بستر رودخانه مند بپرهیزند و از حضور دام‌های خود در آن حوالی امتناع کنند تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بوشهر