کد خبر ۵۶۴۴۸۸ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸

آژانس گردشگری سلامت در استان ایجاد می‌شود

قدرت اخوان اکبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل با اشاره به اقدامات مناسب در راستای ساماندهی و توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل اظهار کرد: اقدامات مناسبی در راستای توسعه گردشگری سلامت در استان اردبیل با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل انجام یافته است.

وی افزود: به زودی شاهد شروع فعالیت آژانس گردشگری سلامت با مشارکت بخش خصوصی در استان اردبیل خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان داشت: هدف از ایجاد آژانش گردشگری سلامت ساماندهی گردشگران خارجی بالاخص اتباع آذری که برای استفاده از امکانات درمانی به این استان مراجعه می‌کنند بوده و این ساماندهی از مرز دو کشور تا اماکن درمانی استان و اسکان این گردشگران انجام خواهد گرفت.

اخوان اکبری ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در کنار اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل به عنوان متولی این امر پیگیری‌های لازم را در جهت برنامه‌ریزی مناسب برای اجرای این طرح انجام می دهد.

وی ادامه داد: در کنار آن بحث اعزام پزشکان برای دوره‌ پزشک آب درمانی از دیگر برنامه‌های حوزه گردشگری سلامت است و با استقرار پزشک آب درمانی در آب درمانی‌های استان شاهد تحول مناسب در این حوزه خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در ادامه بیان داشت: تعرفه اتباع خارجی برای امور درمانی در دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل مصوب شده که پس از ابلاغ آن شاهد نظارت دقیق بر روی تعرفه‌های درمانی برای اتباع خارجی انجام خواهیم بود تا بدین‌صورت از بروز برخی نارضایتی‌ها و اقدامات برخی دلالان جلوگیری شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام یافته در راستای رونق ساختمان پزشکان اردبیل گفت: تصمیمات مناسبی در راستای استقرار پزشکان در ساختمان پزشکان اردبیل انجام یافته تا با توجه به پتانسیل‌های موجود در این ساختمان به یکی از قطب‌های درمانی استان تبدیل شود و در این راستا افزایش امکانات درمانی در این ساختمان و هم چنین معافیت‌های مالیاتی برای پزشکان از اموری است که برای ترغیب پزشکان برای حضور در ساختمان پزشکان انجام شده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :اردبیل