آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۴۳۹ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱

آمار تصادفات در خراسان جنوبی نگران کننده است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه فعالیت پزشکی قانونی به واسطه ارتباط با حقوق مردم بسیار مهم و حیاتی است گفت: پرونده‌ تصادفات در خراسان‌جنوبی که استان کم جمعیتی است بسیار نگران کننده است و مسئولان باید تدابیری ویژه بیاندیشند.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در دیدار با مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌ جنوبی اظهار داشت: مسئولیت شما مسئولیت مهمی است و معنی مهم بودن یک طرفه نیست بلکه مانند سکه دو رو دارد.

وی افزود: چراکه هم از نظر جایگاه مثبت آن و اینکه یک امر ضروری است و هم اینکه در بسیاری از امور کاشف حقیقتی است که بر اساس آن حقوقی تعیین و قضاوتی صورت می‌گیرد و از نوع شهادات شمرده می‌شود و نباید چیزی پنهان شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: اگر دو مسئله قضاوت و شهادت درست انجام شود بسیاری از حقوق به حق داران می‌رسد و بازتاب آن این است که افرادی که متعدی به حقوق دیگران هستند توقف می‌کنند.

عبادی با بیان اینکه کار پزشکی قانونی از نوع شهادات است که قرآن کریم نیز به آن یادآور شده است تصریح کرد: کار پزشکی قانونی از نوع شهادت علمی است و از این جهت نه حبی، نه بعضی و نه نور چشمی نباید بر روی کارکنان پزشکی قانونی تاثیر بگذارد بلکه آنچه را که به ابزار علمی مشاهده می‌کنید ارائه دهید.

سردار اشتری: کاهش آمار تصادفات جاده‌ای در نوروز 98/ "کیفیت پائین خودروهای داخلی" از دلایل تصادفات استآمار تصادفات جاده‌ای استان مرکزی 3 برابر میانگین کشوری استآمار تصادفات موتورسیکلت در قم نگران‌کننده است

وی با بیان اینکه فعالیت پزشکی قانونی به واسطه ارتباط با حقوق مردم بسیار مهم و حیاتی است خاطرنشان کرد:  پزشکی قانونی کاشف حقیقی است که قاضی بر اساس آن رأی صادر می‌کند و از این منظر کارشناسان فعال در این حوزه باید بسیار مراقب اظهار نظرهای خود باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کار پزشکی قانونی در بعد مثبت کار بسیار خوبی و انجام وظیفه الهی و انسانی است و اگر بد باشد بسیار خطرناک است.

عبادی یادآور شد: پرونده‌های قصور پزشکی که گاه در لفظ از آن به اشتباه پزشکی نام می‌بریم نشان از کمرنگ شدن اخلاق پزشکی در جامعه است.

وی به بحث سقط جنین اشاره کرد و اظهار داشت: بحث سقط جنین نیز بسیار نگران کننده است در این راستا موارد استثنایی از سقط از منظر قانونی و شرعی بلا اشکال است اما در سایر موارد اینکه به راحتی جان یک مخلوق خداوند را می‌گیریم خلاف دستور الهی است حال چه قانونی و چه غیر قانونی باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه پرونده‌ تصادفات در خراسان‌جنوبی که استان کم جمعیتی است بسیار نگران کننده است افزود: علت این امر این است که معمولا مردم کویر صفراوی مزاج هستند و یکی از ویژگی‌های این مزاج شتاب است بنابراین در این راستا راهکارهایی باید انجام شود تا قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :خراسان جنوبی