آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۳۴۸ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶

خسارت 430 میلیارد ریالی سیل به واحدهای صنفی گلستان

به گزارش ذاکرنیوز از گرگان، رحمان جمال‎لیوانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی اردوی جهادی مسؤولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور اظهار کرد: پس از وقوع سیل در استان گلستان ارزیابی اولیه خسارات وارده انجام شده است.

*خسارت سیل به 1200 واحد صنفی آق‌قلا

وی از خسارت 430 میلیارد ریالی سیل به واحدهای صنفی استان گلستان خبر داد و افزود: براساس گزارشات تکمیلی در شهرستان ‎آق‎قلا از مجموعه 3 هزار و 456 واحد صنفی یک هزار و 200 واحد صنفی از 30 درصد تا 100 درصد دچار خسارت شدند که جمع کل خسارات وارد شده به این واحد‎های صنفی بالغ بر 32 میلیارد و 250 میلیون تومان است.

رئیس سازمان بسیج اصناف سپاه نینوا استان گلستان افزود: بر اثر سیلاب از مجموعه یک هزار و 845 واحد صنفی در شهرستان گمیشان بالغ بر 250 واحد صنفی دچار خسارت شدند که برآورد میزان خسارت در این شهرستان به واحدهای صنفی یک میلیارد و 250 میلیون تومان است.

جمال‎لیوانی با بیان اینکه در گنبدکاووس نیز از مجموعه 10 هزار و 856 واحد صنفی نزدیک به 150 واحد صنفی از سیل خسارت دیدند، اذعان کرد: میزان خسارت برآورد شده از سیل در گنبدکاووس یک میلیارد و 575 میلیون تومان است.

* 13 میلیارد ریال کمک‎های غیرنقدی اصناف و بازار به سیل‎زدگان گلستان

وی با بیان اینکه در  14 شهرستان استان گلستان، 590 میلیون تومان کمک نقدی برای سیل‎زدگان جمع‎آوری شده است، افزود: میزان کمک‎های غیرنقدی در استان گلستان بالغ بر یک میلیارد و ۲۷۱ میلیون تومان از طریق اصناف و بازار به سیل‎زدگان برآورد می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اصناف سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه تمام کمک‎های غیرنقدی در قالب لوازم بهداشتی، خوراکی، پتو و لباس بوده است، بیان کرد: در اتاق اصناف پیگیر هستیم که بازار در مناطق سیل‎زده رونق پیدا کند.

جمال‎لیوانی با بیان اینکه سیل اضطراب فراوانی برای مردم منطقه به وجود آورد اما با حمایت‌ها و کمک‌های مردمی زندگی در این منطقه رونق پیدا کرده است، گفت: بر اثر سیل بسیاری از خانواده‌های سیل‎زده کالاهای اساسی زندگی و اقلامی مانند یخچال، پتو، فرش و موکت را از دست دادند و درصدد هستیم با هماهنگی اتاق اصناف در آق‌قلا، تعمیرات لوازم خانگی سیل‎زدگان در شهرستان  انجام شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گلستان