کد خبر ۵۶۴۳۴۵ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶

370 میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض برای ساخت مسکن به سیل‌زدگان گلستانی اختصاص یافت

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن گلستان با اشاره به خسارت سیل به 17 هزار و 837 واحدمسکونی در استان گفت: تاکنون 278 میلیارد تومان تسهیلات و همچنین 92 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای جبران خسارت سیل به واحدهای مسکونی گلستان مصوب شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از گرگان، عباس حق‌بین ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از روز 28 اسفند بارندگی شدید را در استان شاهد بودیم که تقریبا این بارنگی از لحاظ تداوم در استان بی‌سابقه بود.

وی افزود: بارش باران، رانش زمین و بارش سنگین برف و پس از آن وقوع سیلاب خسارت‌های زیادی را به استان به ویژه مناطق روستایی وارد کرد.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن استان بیان داشت: سیل، رانش زمین و طوفان 436 روستا و 20 شهر استان را دچار خسارت کرد که در این بین 17 هزار و 837 واحد مسکونی روستایی و شهری نیز آسیب دید.

وی گفت: از مجموع واحدهای خسارت‌دیده پنج هزار و 176 واحد شهری و 12 هزار و 601 واحد روستایی است.

307 واحد مسکونی تخریبی در حسین‌آباد کالپوش میامی باید تخلیه شودبارش‌های اخیر به 125 منزل مسکونی دامغان خسارت زد3600 واحد مسکونی براثر سیل در لرستان قابل سکونت نیستخسارت سیل به 5000 واحد مسکونی مدد جویان؛ ساخت‌وسازها در لرستان هفته آینده آغاز می‌شود

حق‌بین ادامه داد: کارشناسان بنیادمسکن با مراجعه به محل‌های آسیب دیده، میزان خسارت واحدهای مسکونی را ارزیابی می‌کنند.

وی عنوان کرد: 60 درصد اعتباراتی که از سوی دولت برای بازسازی واحدهای مسکونی در شهر و روستا پیش‌بینی شده بود دریافت شده است.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن استان گفت: تاکنون 278 میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت سیل به واحدهای مسکونی گلستان و همچنین 92 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای بخش‌های مسکونی، تجاری و معیشتی مصوب شده است.

وی افزود: سقف تسهیلات برای کسانی که واحدهای مسکونی آنان در شهر بوده و تخریب شده است، 50 میلیون تومان است و 12 میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به آنان پرداخت می‌شود. افرادی که واحدهای مسکونی آنان در سطح روستا تخریب شده است 40 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند و ده میلیون تومان به صورت بلاعوض به خسارت دیدگان تعلق خواهد گرفت.

حق‌بین اظهارداشت: برای ساختمان‌های تعمیری تسهیلات دریافتی به این واحدها بالغ بر 15 میلیون تومان است و تا سقف پنج میلیون تومان نیز کمک بلاعوض به خانوارهای آسیب‌دیده پرداخت می‌شود.

وی گفت: تسهیلات اعطایی به آسیب دیدگان با کارمزد چهار درصد است و به صورت بلند مدت پرداخت می‌شود. همچنین در خصوص ضمانت‌ها نیز مباحثی مطرح شده است که دریافت کنندگان تسهیلات مشکلی در این باره نداشته باشند.

وی افزود: به افرادی که لوازم معیشتی آنها آسیب دیده است تا سقف پنج میلیون تومان کمک بلاعوض  به آنها تعلق خواهد گرفت.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن استان گلستان خاطرنشان کرد: 130 میلیارد تومان به ابنیه شهرها و روستاهای استان خسارت وارد شده است که برای مرحله اول دولت 40 میلیارد تومان بودجه در این خصوص مصوب کرده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گلستان