کد خبر ۵۶۴۳۳۸ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳

میراث فرهنگی آذربایجان غربی نقشی در بسته بودن درب اماکن تاریخی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: این اداره نقشی در بسته بودن درب اماکن تاریخی از جمله کلیساها یا بناهای فرهنگی و مذهبی ندارد.
- اخبار استانها -

جلیل جباری در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در ارومیه، با اشاره به بسته بودن درب تعدادی از امکان تاریخی در آذربایجان غربی اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی همواره سعی داشته تا درب تمامی اماکن تاریخی باز باشد تا تمامی مردم و گردشگران از آن‌ها بتوانند دیدن کنند.

وی افزود: برخی از کلیساها که درب آن‌ها بسته است به سبب نبود یک فرد مسئول جهت باز نگه داشتن آن‌ها است که متأسفانه گردشگران با درب‌های بسته روبه‌رو می‌شوند.

ظرفیت گردشگری کلیساهای تاریخی ارومیه در پشت درهای بسته +تصویرافزایش آب دریاچه ارومیه ظرفیت گردشگری آن را احیا می‌کند؟اسکله‌های گردشگری در مازندران رونق می‌گیرد

جباری گفت: مساجد نیز بر اساس سیستم هیئت‌امنایی اداره می‌شوند و گاهی بسته بودن درب مساجد قدیمی نیز به این موضوع ربط دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: این اداره حتی با گروه‌های دانشجویی و اطلاع رسانی و سایر ارگان‌ها همکاری لازم را دارد که آن‌ها نیز بتوانند از مکان‌های تاریخی دیدن کنند و با تاریخ استان آشنا شوند.

وی بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با بازسازی بناهای تاریخی در استان و پیگیری رفع مشکلات مربوط به آن‌ها سعی دارد تا آثار تاریخی را در بهترین شکل ممکن حفاظت نموده و آن‌ها را آماده بازدید عموم نگه دارد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :آذربایجان غربی