کد خبر ۵۶۴۳۱۹ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰

صدور بیش از ۵۶ هزار سند برای واحدهای روستایی

به گزارش ذاکرنیوز از قزوین، اصغر گونجی در نشست خبری که به مناسبت سالگرد تأسیس حساب۱۰۰ امام برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۳۴ میلیارد تومان به این نهاد ابلاغ شده و ۱۷۰ روستا را برای اجرای آسفالت و طرح هادی در دستورکار داریم که از این تعداد اقدامات مربوط به ۱۱۵ روستا بر عهده دهیاری‌ها است.

وی افزود: اجرای طرح هادی برای۳۸۶ روستای استان در دستورکار قرار گرفته که از این تعداد ۶۵ روستا خاتمه یافته و بقیه در حال انجام است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به صدور سند روستایی اضافه کرد:  از سال ۸۳ تاکنون برای ۵۶ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی و۶ هزار و ۱۰۰ جلد سند شهری در شهرهای زیر۲۵ هزار نفر صادر شده است.

گونجی ادامه داد: از محل قیر رایگان سال‌های قبل که باقی مانده بود برای ۱۹۶ روستا، ۸۰۰ هزار مترمربع عملیات آسفالت انجام شده است.

وی عنوان کرد: ۴۷ هزار واحد مسکونی روستایی در استان نوسازی شده و حدود ۵۰ درصد از واحدهای روستایی استان نیز نیاز به بهسازی دارد.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان قزوین تصریح کرد: ۴ هزار واحد مسکونی در گیلانغرب در دست احداث داریم که از این تعداد برای۳هزار و۴۰۰ واحد سقف زده شده و بقیه در مرحله اسکلت یا اجرای سقف است.

 

احداث ۳۱۸ واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد استان

گونجی با بیان اینکه احداث ۳۱۸ واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد را در برنامه داریم که در سطح استان  در حال اجرا است، گفت: ۳۰ دفتر نظام فنی روستایی در سطح استان فعال است که ۶۶ نفر کارشناس در این دفاتر فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به بازدیدی که از مناطق سیل‌زده لرستان داشت، اظهار کرد: در استان لرستان تعهد بازسازی بین ۲ تا۳ هزار واحد مسکونی بر عهده بنیادمسکن استان قزوین قرار داده شده است اما هنوز ارزیابی به صورت کامل انجام نشده است و پیش‌بینی می‌شود بازسازی این واحدها حدود ۱۰ ماه زمان نیاز دارد.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان قزوین افزود: بیشترین خسارت‌های استان لرستان در حوزه پلدختر و معمولان بوده که گل‌ولای وارد منازل مردم شده است و در حوزه نورآباد که برعهده استان قزوین است، ضمن ورود گل‌ولای به داخل واحدهای مسکونی، سطح آب در منازل مسکونی بالا آمده است.

گونجی خاطرنشان کرد: راه‌های روستایی تخریب شده است به گونه‌ای که ارزیابان بنیاد مسکن هم برای انجام مأموریت محوله پیاده یا با هلی‌کوپتر به روستاها رفتند.

وی اضافه کرد: یکهزار و ۴۵۰ واحد احداثی و ۲۸۰واحد تعمیری را در سطح استان ارزیابی کردیم که تعداد نیرو و دفاتر برای طراحی و نظارت بر احداث و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی استان کافی است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان قزوین یادآور شد: برای حفظ بافت سنتی روستاها برنامه‌هایی در دستورکار داریم که از جمله آن می‌توان به اعطای تسهیلات اشاره کرد اما هنوز فرهنگ‌سازی لازم انجام نشده است تا مردم به این موضوع گرایش بیشتری داشته باشند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :قزوین لرستان