آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۱۴۴ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱

همراهی دستگاه قضا با محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با تصرف اراضی ملی

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد - محسن جعفری‌نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست با دادستان مرکز استان دیدار داشت.

در ابتدای این دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان،  همراهی دستگاه قضا با این اداره‌کل در سال گذشته را قابل قبول دانست و گفت: با حمایت دستگاه قضا به تخریب و تصرف اراضی ورود جدی داشتیم که شاهد ابطال سند، رفع تصرف و صدور آرای قضایی سبز متعددی در سال گذشته بودیم.

جعفری‌نژاد در ادامه به جاری شدن سیل‌های اخیر در کشور  اشاره کرد و گفت: اگر طبیعت دستخوش تغییرات بشری نشود هرگز بارش‌ها تبدیل به سیل نخواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ادامه به بحران  پیش روی، یعنی آتش‌سوزی‌ها در سال جاری اشاره کرد و گفت: بارش‌های اخیر به دور از آسیب‌هایی که داشته، جان مجددی به طبیعت ما بخشیده و شاهد رشد بی سابقه علفزارها هستیم و این زنگ خطری برای شروع آتش سوزی‌ها از اواسط اردیبهشت به بعد محسوب می‌شود.

این مقام مسؤول در ادامه به کمبود امکانات لجستیکی محیط زیست در مواجه با آتش‌سوزی‌ها پرداخت و گفت: نگاه مدیریت کلان استان در بسیج نیروی انسانی، تامین و تجهیز لجستیکی این اداره کل بیش از پیش نیاز است.

جعفری‌نژاد گریزی هم به رودخانه بشار و سیلاب اخیر زد و گفت: رودخانه بشار نباید تبدیل به سیلاب گردد  متاسفانه با رعایت نکردن حریم کمی و کیفی آن  تبدیل به بحران برای استان شده است.

در ادامه این دیدار کرمی دادستان مرکز استان همراهی با مجموعه محیط زیست استان را وظیفه همه دستگاه‌ها دانست و افزود: محیط زیست سرمایه عظیم و اولیه استان است، به غیر از محیط زیست در استان چیز خاص دیگری نداریم  و همه ما باید در حفظ آن بسیج شویم.

دادستان مرکز استان از ورود مدیرکل و مجموعه محیط زیست استان به بحث مقابله با زمین‌خواری در مناطق حفاظت شده اشاره کرد و گفت: شاهد ورود جدی محیط زیست به بحث زمین‌خواری هستیم و این اقدامات جای تشکر و قدردانی دارد.

کرمی به آتش‌سوزی‌های احتمالی امسال با توجه به حجم پوشش گیاهی و مرتعی زیاد اشاره کرد و گفت: با توجه به بارش‌های بی‌سابقه امسال و رشد علفزارها ,قطعا" آتش سوزی‌های گسترده‌ای  در  پیش رو داریم این موضوع را در شورای تامین مطرح کرده و خواهان ورود جدی دستگاه‌ها به این مقوله بوده‌ام ضمن اینکه در این راستا با معاونت عمرانی استانداری مکاتبه خواهیم داشت و هشدارهای جدی داده می‌شود.

کرمی به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هم توصیه‌ای داشت و گفت: ملاحظات محیط زیستی را رعایت کنید و مطمئن باشید مجموعه دستگاه قضا با تمام قوا پشتیبان شما خواهد بود.

وی گفت: زیاده خواهی را قبول نکنید و دربرابر آن مقاومت داشته باشید و اگر قرار است جایی درختی برای توسعه استان قطع شود باید ابتدا جایگزین آن پیش بینی گردد چرا که باید پاسخگوی نسل آینده باشیم.

انتهای پیام/82009

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir