کد خبر ۵۶۳۸۸۱ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶

ایجاد حاشیه سبز در جاده‌های مواصلاتی ایلام اجرا می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، از ایجاد حاشیه سبز در جاده‌های مواصلاتی ایلام خبر داد.
- اخبار استانها -

علی اصغر کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در ایلام اظهار داشت: در نظر داریم حاشیه جاده‌های جدید در حال احداث استان را با استفاده از نهال‌های بومی که از طرف اداره کل منابع طبیعی استان تهیه می‌گردد نهال کاری کنیم.

مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام گفت: ایجاد حاشیه سبز متناسب با اقلیم مناطق مختلف استان می‌تواند در چشم نوازی طبیعی به جاده‌ها و ورودهای ایلام مثمرثمر و محیط امن و ایمن برای جاده‌ها از گزند سیلاب ها را فراهم کند.

برقراری ارتباط جاده‌ای مناطق سیل‌زده لرستان و ایلام به آذربایجان غربی واگذار شدمناطق سیل زده بخش «ماژین» ایلام بسته غذایی 15 روزه دریافت می‌کنندبرقراری ارتباط 5 روستای سیل‌زده لرستان توسط سپاه ایلام

وی در ادامه با یادآوری این نکته که ساحات سبز شهری بخشی از ارزش‌های شهرسازی و اجتماعی است یاد آورشد: فضاهای سبز حاشیه جاده‌ها هم از دیدگاه تامین نیازهای زیست‌محیطی شهرنشینان و هم از نظر تامین فضاهای فراغتی و بستر ارتباط و تعامل اجتماعی آن جایگاهی درخور اهمیت دارند.

کاظمی تصریح کرد: وضعیت‌‌های فیزیکی و روحی مناسب از طریق حضور مستمر در فضاهای سبز برای شهروندان اهداف اجرای حاشیه سبز در راه‌های مواصلاتی استان ایلام است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ایلام