کد خبر ۵۶۳۸۸۰ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶

توزیع لوازم ضروری خانگی بین مددجویان مناطق سیل‌زده ایلام آغاز شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام از آغاز توزیع لوازم ضروری خانگی بین مددجویان مناطق سیل‌زده این استان خبر داد.
- اخبار استانها -

ضیا رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ذاکرنیوز در ایلام اظهار داشت: توزیع لوازم ضروری خانگی بین مددجویان مناطق سیل‌زده ایلام آغاز شده است و این کالاها شامل یخچال، فرش، پتو، کولر آبی، بخاری گازی، اجاق گاز، آبگرمکن و پنکه است.

پیشنهاد جدید کمیسیون عمران به دولت برای حمایت مالی از سیل‌زدگانتقدیر معاون لاریجانی از عراق برای کمک به سیل‌زدگانتشکیل کمیته حقیقت یاب در مجلس برای بررسی ابعاد مختلف سیل

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام گفت: این کالاها از محل اعتبارهای این نهاد و مشارکت‌های مردمی خریداری و در حال توزیع بین تمام مددجویان مناطق سیل‌زده مناطق مختلف استان است.

رضایی میزان خسارت وارد شده به مددجویان بر اثر سیل اخیر را 56 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این خسارت ها شامل تخریب واحدهای مسکونی، لوازم خانگی و طرح های خودکفایی مددجویان این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مددجویان این نهاد از طریق شرکت تجارت نو بیمه هستند، افزود: از طریق این شرکت به هر خانوار مددجو برای جبران خسارت لوازم خانگی 150 میلیون ریال و برای تخریب واحد نیز تا سقف 200 میلیون ریال خسارت پرداخت می‌شود.

رضایی پرداخت کمک نقدی به همه مددجویان سیل‌زده ماژین، دره شهر و چم شیر، توزیع 500 بسته سبد غذایی و واریز معادل 2 ماه مستمری به حساب یک هزار و 916 خانوار را از دیگر خدمات ارائه شده به مددجویان سیل‌زده زیر پوشش عنوان کرد.

سیل اخیر در استان ایلام موجب بی‌خانمانی شمار زیادی از روستاییان شده و خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌های استان وارد کرده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ایلام