آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۳۸۷۹ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۶

اختتامیه جشنواره جایزه ادبی یوسف در ایلام برگزار شد

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام گفت: جشنواره جایزه ادبی یوسف به‌منظور تجلیل از هنرمندان انقلابی در راستای وظایف این نهاد و نشر ادبیات دفاع مقدس در جامعه امروزی است.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از ایلام، سرهنگ محمدرضا شرف بیانیی عصر امروز در این مراسم اختتامیه جایزه ادبی یوسف در ایلام اظهار داشت: این برنامه در ایام شهادت مرتضی آوینی و مصادف با هفته هنر انقلاب اسلامی با مشارکت حوزه هنری استان ایلام به‌منظور تجلیل از هنرمندان استان برگزارشده است.

نفرات برتر جشنواره ادبی یوسف استان قزوین معرفی شدندجشنواره ادبی یوسف در ایلام برگزار می‌شودفراخوان بخش داستان‌نویسی سومین جشنواره ادبی ام اس منتشر شد

‌مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه قدردانی نسبت به عزیزان هنرمند استان را وظیفه خود می‌دانیم گفت: برگزاری این برنامه به‌منظور تجلیل از هنرمندان انقلابی در راستای وظایف این نهاد به‌منظور نشر ادبیات دفاع مقدس در جامعه امروزی است.

شرف بیانی یادآور شد: برنامه اختتامیه هشتمین جایزه ادبی یوسف در کشور برگزار شده و برگزیدگان آن نیز مورد تجلیل قرار گرفتند و این مراسم به‌منظور تحلیل از هنرمندان برگزیده استانی که آثار خود را به دبیرخانه استانی ارسال کرده‌اند برگزار شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام با بیان اینکه در مجموع 48 اثر داستان کوتاه شامل سی یک اثر در بخش اصلی و 17 اثر در بخش ویژه جشنواره ارسال‌شده بود، افزود: اعتقادداریم که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری باید ید واحده باشند که در این صورت به‌طور قطع می‌توان تاثیرگذار بود.

وی با تأکید بر اینکه به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در دو سال گذشته 70 عنوان کتاب با موضوعات دفاع مقدس استان چاپ و منتشر شده است گفت: سال گذشته نیز هشت کتاب صوتی با همکاری صدا و سیما در حوزه دفاع مقدس در استان ایلام تولید شده است.

شرف بیانی تصریح کرد: در بحث موزه دفاع مقدس استان ایلام که باید در چند سال پیش در استان ایلام به‌عنوان پیشگام دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسید امروز این اتفاق مهم و فرهنگی در آستانه روی دادن است، ما تلاش می‌کنیم که امکانات خود را در اختیار نهادهای دیگر برای تولید محتوایی در حوزه دفاع مقدس قرار می‌دهیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام ابراز کرد: تجمیع امکانات نهادهای مختلف فرهنگی و هنری در راستای تولید آثار فاخر می‌تواند به غنا و کیفیت آثار تولیدی بیافزاید و ما آمادگی کامل برای در اختیار قرار دادن امکانات برای هنرمندان استان ایلام راداریم.

بر اساس بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره استانی جایزه ادبی یوسف در ایلام مقام اول و دوم نداشت و افرا سرنایه مقام سوم این جشنواره را کسب کرد و در ادامه نیز از هشت نفر از هنرمندان عرصه دفاع مقدس با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شد.

این مراسم به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام و حوزه هنری استان ایلام به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ایلام