آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۳۸۴۸ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲

محور گردشگری تنگه مهریان یاسوج ساماندهی می‌شود

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ساماندهی محور گردشگری تنگه مهریان یاسوج خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، عزیز فیلی ظهر امروز در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور میراث فرهنگی، آب منطقه‌ای و راهداری جهت ساماندهی باغات تفریحی تنگه مهریان برگزار و نتیجه آن در نشست آینده کارگروه گردشگری مطرح شود.

وی افزود: زمین واگذار شده منابع طبیعی به دانشگاه یاسوج فقط برای اجرای طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی باشد و از هرگونه ساخت و ساز در این اراضی جلوگیری شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهنگ عشایر در استان، گفت: با توجه به اینکه این جشنواره ظرفیتی برای معرفی استان است تمامی دستگاه‌ها در اجرای هر چه بهتر این برنامه فرهنگی با میراث فرهنگی همکاری کنند.

بررسی طرح الحاق روستاهای "مادوان"، "بلهزار" و " مهریان" به شهر یاسوجطرح جامع گردشگری تنگه مهریان بویراحمد تدوین شودوقتی زمین‌های تنگ مهریان بلعیده می‌شود/ افزایش زمین‌خواری‌ها در کهگیلویه و بویراحمد

معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست گفت: سیلاب‌هایی که امسال رخ داد ما را نسبت به موضوع سیل هوشمندتر کرده و باید با احتیاط بیشتری در زمینه ساخت و سازها قدم برداریم.

رسول فرهادی افزود: محور تنگه مهریان برای گردشگری مناسب است اما برای ساخت و ساز در این محور باید ضوابط رعایت شود.

وی با بیان اینکه مطالعات کمی و کیفی حریم رودخانه مهریان انجام شده، گفت: اگر قرار است طرحی در این محور اجرا شود باید از نوع گردشگری باشد و طرح‌هایی مانند مرغداری‌، تالار عروسی و غیره در این محور باید جمع‌آوری شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir