کد خبر ۵۶۳۸۴۷ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲

اعتبارات حوزه جوانان کهگیلویه و بویراحمد پاسخگو نیست

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار ارتقای میزان مشارکت جوانان در برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی شد و گفت: اعتبارات حوزه جوانان استان پاسخگوی کامل نیازها نیست.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، سید محمدکاظم نظری در نشست ستاد ساماندهی جوانان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سهم اعتبارات حوزه جوانان در دولت تدبیر و امید افزایش قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه باتوجه به نیازهای امروزی جوانان می طلبد در آینده اعتبارات این بخش افزایش یابد، عنوان کرد: توسعه کرسی‌های آزاداندیشی برای استفاده از ظرفیت جوانان در رفع مشکلات ضروری است.

نظری با تاکید بر اینکه هفته جوان فرصت مناسبی برای مشارکت بیشتر جوانان در امور است، ادامه داد: مراکز آموزشی به ویژه دانشگاه‌های استان در این هفته برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری برای دانشجویان پیش بینی و اجرا کنند.

300 عنوان برنامه همزمان با هفته جوان در استان کردستان برگزار می‌شودوزیر ارشاد: باید روایتی کارآمد و کارگشا از عطار نیشابوری برای نسل جوان ارائه شود17 درصد جوانان در شهرهای بزرگ آمریکا بیکار هستند

وی افزود: فضای دانشگاه ها نیازمند شور و نشاط  دانشجویی بوده و انتظار می‌رود با برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و نشست‌های تخصصی روحیه مطالبه گری و پرسشگری در دانشجویان زنده شود.

نظری از روند برگزاری برنامه‌های تکراری در دانشگاه‌ها انتقاد کرد و گفت: فضای دانشگاه‌ها باید برای انتقاد و روشنگری مهیا باشد و محدود کردن ذهن دانشجویان به چند موضوع تاثیر منفی دارد و می‌طلبد با رعایت حریم‌ها زمینه آزادی اندیشه را در دانشگاه‌ها ایجاد کرد.

وی با تاکید بر راه اندازی کانون‌های ازدواج در دانشگاه‌ها عنوان کرد: باید قبل از هرگونه اقدامی آسیب شناسی لازم در این خصوص انجام و زمینه تشویق جوانان برای تشکیل خانواده براساس معیارهای ایرانی و اسلامی را به وجود آورد.

نظری در بخش دیگری از سخنانش از انتخاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان معین برای جمع آوری کمک  به سیل زدگان خبر داد و گفت: در هفته جاری این کمک‌ها با محوریت هلال احمر و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی به مناطق سیل زده کشور ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سمن‌ها بازوان توانمند توسعه استان هستند، خاطرنشان کرد: رشد سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با حوزه جوانان، آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر در استان  قابل توجه بوده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir