کد خبر ۵۶۳۰۶۹ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴

350 میلیارد ریال به پروژه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است

به گزارش ذاکرنیوز از گچساران، حسین جنتی ‌پور ظهر امروز در نشست بررسی پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن گچساران و خسارات وارد ناشی از بارندگی‌های اخیر به ساختمان‌های روستایی و شهری اظهار کرد: در سال 97-98 اعتباری به میزان 350 میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن کهگیلویه وبویراحمد اختصاص داده شده است.

 وی با بیان اینکه این میزان اعتبار تاکنون جذب شده است، گفت: این میزان اعتبار در قالب 250 پروژه عمرانی شهری و روستایی اختصاص داده شد.

 مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:هم‌اکنون بسیاری از پروژه‌های بنیاد مسکن در سطح استان دارای پیشرفت فیزیکی 90 درصد هستند که با تخصیص اعتبارات لازم  این پروژه‌ها در سالجاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

 جنتی‌پور در ادامه با اشاره به خسارات بارندگی اخیر به واحدهای مسکونی شهری و روستایی ابراز کرد: طی بارندگی‌های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد تعداد یک هزار و 200 باب واحد مسکونی شهری و روستایی در این استان تخریب و خسارت دیده‌اند.

 این مسوول  با بیان اینکه در این سیلاب‌ها حدود 500 واحد مسکونی شهری و روستایی تخریب شده است و نیاز به احداث مجدد دارد، گفت: همچنین تعداد 700 باب واحد مسکونی شهری و روستایی نیاز به تعمیرات دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات بلاعوض بیان کرد: برای واحدهای مسکونی روستایی مبلغ 100 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و مبلغ 400 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد کم‌بهره پرداخت می‌شود.

 جنتی‌پور اذعان کرد: همچنین برای واحدهای مسکونی شهری که خسارت دیده‌اند مبلغ 150 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و مبلغ 500 میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: در سیلاب اخیر 500 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی روستایی کهگیلویه و بویراحمد خسارت وارد شده است.

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir