آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۲۸۹۷ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۲

امدادرسانی مبلغین اعزامی اوقاف کهگیلویه و بویراحمد به سیل‌زدگان خوزستان

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، بارش‌های سیل‌آسای  استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان گرچه خسارت‌های فراوانی را به بار آورد اما تلاش‌های‌ گروه‌های جهادی، بسیج، سپاه، ارتش و همه مردم در این مناطق این پیام را به هموطنان سیل‌زده رساند که تمام ایران در کنار مردم این سه استان هستند.

حادثه سیل اخیر زوایای جالب دیگری هم دارد و آن حضور روحانیون و طلابی است که از هیچ تلاش و کوششی برای امدادرسانی به هموطنانمان دریغ نکرده و نمی‌کنند.

 

از همه جای ایران در این استان‌ها حضور دارند و از استان کهگیلویه و بویراحمد هم طلاب و مبلغان اعزامی اوقاف و امور خیریه استان به خوزستان اعزام شدند و در سوسنگرد روستای هوفل شرقی فعالیت‌های امدادی و تبلیغی انجام می‌دهند و در ساخت قایق و حتی سرویس‌های بهداشتی مشارکت می‌کنند.

در همین خصوص حجت‌الاسلام سید احمد اسلامی مدیر گروه مبلغین و‌نماینده مجمع طلاب استان با اشاره به اعزام ۱۴ روحانی و مبلغ اعزامی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به خوزستان گفت: روحانیون اعزامی علاوه بر فعالیت‌های امدادی در برپایی نماز جماعت و سخنرانی مشارکت می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: مبلغین همچنین کارهای مشاوره‌ای و برگزاری برنامه برای کودکان را بر عهده دارند و‌ در کارهای ساخت و ساز مانند ایجاد سیل‌بند مشارکت دارند.

این مسوول عنوان کرد: اوقاف و امور خیریه در کنار هموطنان در مناطق سیل‌زده است و مانند سایر گروه‌های جهادی تا برگشت شرایط عادی به این مناطق تلاش و کوشش می‌کند.

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir