کد خبر ۵۶۱۵۰۹ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمانشاه:

حقوق کارکنان دولت مناطق جنگی کرمانشاه امسال پرداخت می‌شود

به گزارش ذاکرنیوز از کرمانشاه، براساس بند الف ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، برای جبران عقب‌ماندگی استان‌های مرزی و درگیر جنگ تحمیلی شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان غربی مزایایی در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها افزایش حقوق کارمندان دولت و پرداخت فوق‌العاده مناطق جنگی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: روانسر، پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، گیلان‌غرب، سومار و اسلام آبادغرب براساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح، به عنوان مناطق عملیاتی معرفی شده‌اند.

حبیب‌الله وفایی با بیان اینکه این قانون براساس ضوابط کشوری و لشکری اعلام می‌شود، گفت: از یکم فروردین‌ماه سال 96 باید حقوق کارکنان مناطق جنگی 84 دستگاه اجرایی استان 20‌ تا 25 درصدی افزایش یابد.

آنگونه که وفایی می‌گوید، افزایش حقوق برای کارکنان تخصصی رسمی، قراردادی و پیمانی تمامی دستگاه‌ها 25 درصد و برای غیرتخصصی نیز حداقل 20 درصد اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: این قانون برای بازنشستگان که قبل از سال 96 و سال‌ها قبل بازنشسته شده‌اند اجرا نمی‌شود، طبق بخشنامه فقط برای کارکنان شاغل پیش‌بینی شده، البته شامل برای بازنشستگان سال 96 و 97 هم می‌شود.

براساس بند «ث» ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، سازمان اداری و استخدامی و نیز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مکلف هستند اعتبارات لازم برای افزایش اعمال سقف فوق‌العاده پیش بینی شده برای کارکنان مشاغل در مناطق جنگی از سال اول اجرایی این قانون (ابتدای سال 96) را لحاظ کنند که وفایی با اشاره به این بند، گفت: امسال بعد از توزیع منابع سال 98 نخستین اولویت سازمان برنامه و بودجه استان پرداخت دیون کارکنان دولت است.

وی اجرای قانون را یک وظیفه دانست و افزود: این قانون برای کسانی که رابطه استخدامی با دولت ندارند اعمال نمی‌شود، مانند شرکتی‌ها نظارت براجرای حسن قانون هم از سوی معانت توسعه سازمان مدیریت برنامه‌ریزی رصد می‌شود.

انتهای پیام/پ

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کرمانشاه