کد خبر ۵۵۵۹۵۸ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۳
استاندار ایلام خبر داد

آماده باش به ستاد مدیریت بحران برای مواجهه با موج جدید بارش‌ها در استان

به گزارش ذاکرنیوز از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی پرقدرت به سطح استان، از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده ضمن اعلام آماده باش مجدد به ستاد مدیریت بحران تمام چادرهای نوروزی مردم در طبیعت جمع‌آوری شده و پلیس نیز مسیرهای خطرساز را مسدود خواهد کرد.

وی افزود: همه مسوولان، نهادها، ارگان‌ها و مردم که می‌توانند در این موج قوی بارش‌ها به نحوی کمک کنند، در آماده باش کامل باشند.

استاندار ایلام تاکید کرد: بارش سنگین باران و به راه افتادن سیلاب در هفته گذشته به ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های استان خسارت وارد کرد و نگرانی از طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها در هفته آینده همچنان جدی است.

وی اضافه کرد: باید نگرانی از طغیان چشمه‌ها، مسیل‌‌ها و رودخانه‌ها را جدی دانست و به مردم استان بویژه عشایر، روستائیان و گردشگران توصیه کرد که در مجاورت رودخانه‌ها و حریم آبراه‌های استان مستقر نشوند.

 بنابر اعلام سازمان هواشناسی، بارندگی‌ها از فردا شنبه در استان آغاز شده که با وزش باد نسبتا شدید، رعد و برق و رگبار پراکنده تگرگ همراه و سبب آبگرفتگی معابر و سیلاب می‌شود.

استان ایلام با وسعت 20 هزار و 150 کیلومتر مربع و 1/2 درصد مساحت، بیست و دومین استان ایران از نظر وسعت محسوب می‌شود این استان یکی از استان‌های نیمه مرطوب کوهستانی ایران می‌باشد و هر کدام از این کوه‌ها، جاذبه‌ها و زیبایی‌های خاص طبیعی خود را به همراه دارد .

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ایلام