کد خبر ۵۵۵۵۸۹ انتشار : ۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۴

جوان غرق شده در رود طغیانگر بشار نجات یافت+فیلم

رئیس اورژانش 115 کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهارت و اقدام سریع اورژانس هوایی یاسوج مانع از مرگ حتمی جوان غرق شده در رود طغیانگر بشار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، جلال پوران فرد عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز پنجشنبه هشتم فروردین ساعت 17:15 دقیقه گزارشی با مرکز دیسپج 115 مبنی بر افتادن یک جوان در رود طغیانگر بشار یاسوج اظلاع رسانی شد.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بلافاصله تیم تجسس و  معاون اجرایی اورژانس که نیزدر صحنه حضور داشتند به محل اعزام شد.

پوران‌فرد بابیان اینکه گروه‌های امدادی نیز در صحنه حضور داشتند  ولی ب دلیل گیر کردن غرق شدگی، بیرون آوردن آن  کار مشکلی بود، ادامه داد: در کمترین زمان ممکن اورژانس هوایی یاسوج با کادر پزشکی ماهر و حرفه‌ای  توانستند خیلی زود به محل حضور یابند و با هلی بورد  کردن توانستند جوان غرق شدگی را در نزدیکی پارک مهرورزی یاسوج از مرگ حتمی نجات دهند.

احتمال وقوع سیل در خراسان رضوی50 میلیارد ریال اعتبار هزینه‌های ناشی از سیل به مازندران اختصاص یافتهشدار نسبت به وقوع سیل در مناطق پایین دست سدهای کردستانسرلشکر باقری: امکانات مهندسی را برای خروج سریع سیل در منطقه گلستان افزایش می‌دهیم+فیلم

جزئیات نجات جوان حادثه دیده در رود بشار

شهردار یاسوج گفت: جوانی که عصر امروز بر اثر بی احتیاطی و بی توجهی به هشدارها به رودخانه بشار سقوط کرده بود، با اقدام سریع و به موقع تیم امداد و نجات آتش نشانی شهرداری یاسوج نجات پیدا کرد.

نستهن مقدم افزود:  آتش نشانان یاسوجی در این عملیات کمتر از 3 دقیقه در محل حاضر شدند و‌عملیات امداد و ‌نجات را آغاز کردند.

وی بیان کرد: آتش نشانان با مهارت و شجاعت فرد حادثه دیده را به محلی امن در میانه رودخانه رساندند که برای تضمین عملیات نجات و جلوگیری از حادثه طی تماس با اورژانس هوایی یاسوج این فرد از وسط رودخانه به ساحل منتقل شد.

مقدم با تقدیر از تیم امداد و‌ نجات آتش نشانی که  بخاطر عملیات امداد و نجات امروز که در شرایط بسیار سخت و کاملا موفقیت آمیز بود، به آتش نشان غواص محمد علی پور یک سفر زیارتی مشهد مقدس به همراه 10 میلیون ریال و به سایر اعضای تیم حاضر در این عملیات مبلغ 5 میلیون ریال پاداش داد.

 

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir