آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۴۴۶۴ انتشار : ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی خبر داد

تردد 94 هزار مسافر نوروزی از پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی/ بیشترین تردد در پایانه مرزی بازرگان

ارسلان شکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح نوروزی تاکنون بیش از یک سوم تردد مسافرین در پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی از پایانه مرزی بازرگان انجام گرفته است.

وی با اشاره به تردد مسافران از مرز بازرگان در تعطیلات نوروزی امسال افزود: در هفت روز نخست اجرای طرح نوروزی بالغ بر 94 هزار تردد مسافر در پایانه‌های استان انجام شده است که از این تعداد 37 هزار و 485 نفر از پایانه مرزی بازرگان تردد کردند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی اظهار کرد: پس از بازرگان نیز پایانه مرزی تمرچین در مرز ایران و اقلیم کردستان عراق در رتبه دوم با بیش از 20 هزار و 430 مسافر قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در طرح نوروزی امسال تاکنون پایانه مرزی رازی با مجموع 15 هزار و 376 مسافر در جایگاه سوم تردد مسافر در بین پایانه‌های مرزی استان قرار دارد.

شکری خاطرنشان کرد: از مجموع مسافران عبوری از مرزهای استان بیش از 15 هزار نفر را مسافران خارجی و بقیه را نیز مسافران ایرانی تشکیل می‌دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در این مدت چهار هزار و 900 مسافر از استان‌های مختلف کشور وارد این استان شده‌اند، ادامه داد: بیش از سه هزار و 500 دستگاه انواع وسایل نقلیه در بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافر در آذربایجان‌غربی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه نوروز امسال چهار هزار و 200 نفر راننده نیز خدمت‌رسانی به مسافران را عهده‌دار شده‌اند، ادامه داد: در ایام نوروز امسال بیش از سه میلیون تردد در جاده‌های آذربایجان‌غربی ثبت شده است.

به گزارش ذاکرنیوز، مرز بازرگان که در مثلت مرزی ایران، ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان قرار دارد، دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی است که روزانه چهار هزار نفر و سالانه بیش از یک‌‌ونیم میلیون نفر از بزرگترین پایانه مرزی استان یعنی بازرگان تردد می‌کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :آذربایجان غربی