آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۴۴۵۶ انتشار : ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵

تظاهرات میلیونی یمنی‌ها در چهارمین سالروز جنگ یمن

مردم یمن در چهارمین سالروز تجاوز وحشیانه عربستان سعودی و امارات به این کشور تظاهرات میلیونی برگزار می‌کنند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از پایگاه خبری المسیره، میلیون‌ها نفر از ملت یمن امروز به مناسبت آغاز پنجمین سالروز تجاوز رژیم آل سعود و امارات متحده عربی با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی خود را برای مراسم بزرگداشت این روز در استان‌های صنعا، صعده ، إب ، تعز ، البیضاء ، الجوف ، ریمة ، الحدیده ، حجه و ذمار آماده می کنند.

سید عبدالملک بدرالدین الحوثی دیروز دوشنبه در سخنانی از ملت یمن خواست تا حضوری گسترده و شرافتمندانه در مراسم چهارمین سال آغاز تجاوز یمن داشته باشند.

کمیته های سازماندهی کننده این تظاهرات تجهیزات میدان‌های بزرگ در شهرهای مختلف را برای پذیرایی از میلیون‌ها تظاهرات کننده یمنی آماده کرده‌اند. ‌مهمترین بخش این تظاهرات در میدان السبعین به عنوان بزرگترین میدان شهر صنعا پایتخت یمن برگزار می‌شود. این در حالی است که از دیروز بخش قابل توجهی از ملت یمن برای حضور در این تظاهرات از مناطق اطراف استان صنعا، وارد این شهر می‌شوند تا در مراسم میلیونی امروز شرکت کنند.

گزارش |پایان چهارمین سال جنگ یمن با آماری تکان‌دهنده؛ 1460 روز ایستادگی و مقاومت

این در حالی است که دیروز نیز تجمع‌های بزرگی در استان‌های حجه ، ذمار و الحدیده برگزار شد و مردم این شهرها در برگزاری تظاهرات و راهپیمایی‌های مردمی در محکومیت تجاوز رژیم آل‌سعود به یمن شرکت کردند.

این آمادگی‌ها در شرایطی دنبال می‌شود که یمن طی ساعت‌های گذشته شاهد آغاز حضور گسترده مردم در مراسم بزرگداشت روز ملی پایداری در این کشور بوده است. همچنان ورود افراد مختلف از خارج از پایتخت به میدان السبعین برای مشارکت در گردهمایی بزرگ گرامیداشت روز پایداری ملی در این کشور دنبال می‌شود. این فعالیت‌ها از بامداد امروز در صنعا و شهرهای مهم دیگر یمن آغاز شده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یمن