آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۴۴۲۷ انتشار : ۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
استاندار زنجان خبر داد

ارسال محموله کمک‌های امدادی استان زنجان به استان‌های سیل زده شمال کشور

به گزارش ذاکرنیوز از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، استاندار زنجان با اشاره به ارسال کمک‌های امدادی به سیل‌زدگان شمال کشور اظهار کرد: روند ارسال کمک‌های متعدد از سوی مردم و دستگاه‌های امدادی استان زنجان به نقاط آسیب دیده سراسر کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

فتح‌الهه حقیقی افزود: از نخستین ساعات اعلام وضعیت بحران در کشور، جلسات هماهنگی مدیریت بحران استان تشکیل و بازدیدها از مناطق حادثه خیز و حاشیه سدهای استان زنجان انجام شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آمادگی کامل تمامی اعضای ستاد بحران استان و ابلاغ ممنوعیت خروج مدیران تا عادی شدن شرایط از استان، از سوی دستگاه‌های امدادی، جهادی، بسیج و گروه‌های مردمی نیز اقدامات لازم برای جمع‌آوری و اعزام کمک‌های لازم به مردم مناطق سیل‌زده آغاز شده و در حال انجام است.

استاندار زنجان ادامه داد: یک هزار و 600 بسته اقلام اساسی با دو دستگاه خودروی سنگین یونیماک در قالب دو محموله از استان زنجان برای امدادرسانی به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شد و 
در صورت نیاز امکان اعزام تیم‌های بهداشتی شامل بهداشت محیط، مبارزه با بیماریهای واگیر، مبارزه با بیماریهای غیرواگیر و بهداشت روان و ماسک n95 به دانشگاه گلستان وجود دارد.

وی گفت: استان زنجان بعنوان استان معین مازندران در مواقع بروز بحران انتخاب شده است.

حقیقی افزود: کمک‌های لازم به مردم منطقه تامین و در حال ارسال می باشد و تا کنون یک هزار تخته پتو، 30 هزار قرص نان، چراغ برقی، کنسرو، مواد خوراکی، پوشاک و بیل و کلنگ به استان مازندران ارسال می شود.

استاندار زنجان تاکید کرد: تا عادی شدن شرایط ارسال کمک‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی گفت: بخشی از کمک‌های مردمی ارسال شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به مردم مناطق سیل‌زده عبارتست از: ارسال انواع بیسکویت به ارزش بیش از ۸۰ میلیون تومان تاکنون و ارسال پوشاک بچه و لوازم بهداشتی و نیز همه واحدهای صنعتی برای پذیرایی از مهمانان در راه مانده در همه راه‌های مواصلاتی استان اعلام آمادگی کامل کرده‌اند.

حقیقی تصریح کرد: 20 غواص زنجانی نیز برای حضور در منطقه و کمک به هموطنان سیل‌زده اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت اعلام نیاز از سوی استان‌های مذکور این غواصان نیز اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/73004/ق

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :زنجان