آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۳۹۹۲ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲

رودخانه‌های استان بوشهر سیلابی می‌شود

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سرریز بارش باران استان‌های دیگر وارد بوشهر می‌شود گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده از امشب رودخانه‌های استان بوشهر با ورود آب‌های روان دیگر استان‌ها، سیلابی می‌شود.
- اخبار استانها -

شاهپور رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در بوشهر با بیان اینکه سد کوثر در استان کهگیلویه و بویر احمد منبع اصلی تامین آب آشامیدنی استان بوشهر است اظهار داشت:بر اساس بررسی‌های انجام شده  ظرفیت آب سدکوثر تامین کننده آب آشامیدنی استان بوشهر رو به افزایش است که پیش بینی سرریز شدن آن می‌شود.

وی با بیان اینکه بارندگی‌ها از طریق ایستگاه‌های مختلف استان بوشهر در حال رصد است تصریح کرد: میزان بارش باران در 24 ساعت گذشته حدود 30 میلیمتر ثبت شده و تاکنون رودخانه‌های استان بوشهر سیلابی نشده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر از افزایش روان‌آب‌های دیگر استان‌ها به بوشهر خبر داد و بیان کرد: سرریز بارش باران استان‌های دیگر وارد بوشهر می‌شود که بر اساس بررسی‌های انجام شده از امشب رودخانه‌های استان بوشهر با ورود آب‌های روان دیگر استان‌ها، سیلابی می‌شود.

رجایی بیشترین ورودی روان‌ آبها را به دشتی، دشتستان، تنگستان، دیلم و گناوه دانست و خاطر نشان کرد: خطرات احتمالی در سیلابی شدن رودخانه‌ها وجود ندارد ولی باید مشکلات آبگرفتگی مسیل‌ها و کانال‌ها برطرف شود.

وی به وضعیت سد رئیسعلی دلواری در دشتستان پرداخت و تصریح کرد: این سد که ظرفیت مخزنی آن 700 میلیون متر مکعب است تاکنون 235 میلیون متر مکعب آن پر شده و ظرفیت خالی آن 465 میلیون متر مکعب است.

جاری شدن سیل در مسیرهای منتهی به دروازه قرآن و میدان ابوکلام شیراز + فیلم سیل در شهرها و جاده‌های اصلی کهگیلویه و بویراحمد جاری شد+تصاویر‌ تندباد استان بوشهر را در نوردید

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر بیان کرد: پیش بینی می‌شود 50 میلیون متر مکعب روان آب از دیگر استان‌ها وارد رودخانه‌های استان بوشهر شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بوشهر