آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۳۹۹۰ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲

اماکن‌ امنی برای اسکان مسافران نوروزی در استان بوشهر تعیین شد

استاندار بوشهر گفت: اماکن‌های امنی برای اسکان مسافران نوروزی در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر تعیین شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جلسه فوق‌العاده ستاد بحران استان بوشهر با تاکید بر ارائه راهکارهای لازم برای رونق تولید اظهار داشت: نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نشان از اهمیت حوزه اقتصاد و تولید است که همکاری همه مسئولان و مدیران بانک‌ها و دستگاه‌‌های اجرایی در این راستا مورد تاکید است.

وی، با تسلیت جان باختن برخی هم‌وطنان در استان‌های گلستان و فارس در جاری شدن سیل افزود: پیشگیری  از بروز حادثه باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد چراکه بروز برخی از بحران‌ها و مشکلات از قبل، قابل پیشگیری است.

استاندار بوشهر از تشکیل ستاد بحران استان خبر داد و بیان کرد: در راستای بروز بارش باران، جلوگیری از مشکلات  و  بررسی امکانات لازم، ستاد بحران در استان و شهرستان‌ها تشکیل شد که آمادگی دستگاه‌‌ها در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

گراوند با تاکید بر فراهم کردن امکانات لازم برای جلوگیری از بروز مشکلات از سوی مسئولان ذی‌ربط افزود: مدیران باید به‌صورت تمام وقت در استان حضور داشته باشند و دستگاه‌های مسئول در حوزه شهرداری‌، راهداری و پلیس راه زمینه راهنمایی مسافران و گردشگران نوروزی در مکان‌های مشخص شده را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه اماکن‌های امنی برای اسکان مسافران نوروزی در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر تعیین شده است گفت: در صورت بروز مشکلات جوی، شهرداری‌، راهداری و پلیس راه باید مسافران نوروزی در مکان‌هایی که از قبل برای اسکان تعیین شده راهنمایی کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به تعیین  مکان‌های دولتی و مذهبی برای اسکان، مسافران نوروزی  تصریح کرد: بیشتر هدف از اجرای این طرح، پیشگیری از بروز مشکلات و حوادث است.

گراوند از تردد 4.3 میلیون خودرو به استان خبر داد و بیان کرد:  استان بوشهر به عنوان یک استان گردشگرپذیر شناخته شده چراکه قبل از بارندگی‌ها تردد 4 میلیون و300 هزار خودرو به این استان ثبت شده است و در صورت بروز مشکلات جوی، با تمهیدات  لازم،  باید زمینه رفاه و آسایش مسافران فراهم شود.

وی با تاکید بر حضور مسئولان ذیربط در سواحل برای راهنمایی مسافران افزود:در صورتی که مسافران نوروزی در سواحل استان بوشهر  مستقر شده‌اند، مسئولان ذیربط موظف هستند راهنمایی لازم به این مسافران ارائه کنند تا  مشکلاتی ایجاد نشود.

استاندار با بیان اینکه نقاطی که احتمال بروز سیل است باید اطلاع رسانی شود گفت: مناطقی که احتمال بروز سیل وجود دارد باید دستگاه‌های مسئول اطلاع رسانی کنند.

رودخانه‌های استان بوشهر سیلابی می‌شود تندباد استان بوشهر را در نوردید ارتفاع موج دریای خلیج فارس استان بوشهر به 3 متر رسید

گراوند با قدردانی از همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و امدادی افزود: دستگاه‌های اجرایی، امدادی و قشرهای مختلف مردم استان بوشهر با یک هم‌افزایی مطلوب، در نقاطی که بارندگی بود مسافران را به جاهای امن و از پیش تعیین شده هدایت کردند که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

وی، با اشاره به ورود سامانه بارش‌زا در اواخر هفته تاکید کرد: برای فردا سه شنبه بارش باران در استان بوشهر پیش بینی شده که با همکاری مسافران و دستگاه‌های اجرایی و اداری از بروز مشکل جلوگیری می‌شودتا حادثه تلخی برای کسی رخ ندهد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بوشهر