آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۳۹۸۶ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶
کارشناس اداره کل هواشناسی یزد:

محسوس بودن پدیده گردوخاک طی امروز و امشب در یزد/ مسافران نوروزی در فضای باز اقدام به زدن چادر مسافرتی نکنند

سید عباس میرحسینی در گفتگو با خبرنگار فارس در یزد، در خصوص پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی استان یزد طی هفته جاری، گفت: از امروز تا اوایل روز چهارشنبه برای استان یزد گاهی وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی شده است؛ به‌ویژه اینکه طی امروز و امشب پدیده گردوخاک برای استان محسوس‌تر است.

وی افزود: همچنین برای استان بارندگی بعضاً همراه با رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ از امروز تا صبح چهارشنبه پیش‌بینی می‌گردد؛ به‌گونه‌ای که در حال حاضر این بارندگی‌ها در بعضی از ارتفاعات استان آغاز شده و همواره ادامه دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد با بیان اینکه این بارندگی‌ها در بعضی از شهرستان‌های استان یزد ازجمله تفت، مهریز، خاتم، ابرکوه، اردکان، میبد و یزد از شدت بیشتری برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به رگباری شدن بارندگی‌ها، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر برای استان پیش‌بینی می‌گردد.

میرحسینی تصریح کرد: از مسئولین ذی‌ربط درخواست می‌شود در راستای جلوگیری و کاهش خسارات پدیده‌های جوی حاکم بر استان اهتمام ویژه داشته باشند؛ همچنین به مسافران نوروزی توصیه می‌شود با توجه به پدیده‌های جوی حاکم بر استان تا امروز و فردا در فضای درباز اقدام به زدن چادر مسافرتی نکنند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای شهر یزد بین ۲۴ و ۱۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امروز دمای بیشینه شهر یزد ۲۴، فردا ۲۲ و چهارشنبه به ۲۳ درجه سانتی‌گراد برسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد در پایان یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته سردترین منطقه استان یزد، ده‌بالا با دمای کمینه سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دیروز بافق با دمای بیشینه ۲۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین منطقه استان یزد بوده است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یزد