کد خبر ۵۵۳۰۸۰ انتشار : ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۷

خلیج فارس در استان بوشهر مواج و طوفانی می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ناپایداری جوی در استان گفت: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، خلیج فارس در استان بوشهر از فردا تا روز سه شنبه مواج و طوفانی می‌شود.
- اخبار استانها -

فرج الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در بوشهر، از ورود سامانه بارش‌زا به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: یک سامانه بارشی فعال و پرانرژی وارد استان شده که فعالیت آن به تناوب و به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش تندباد و گاهی طوفان تندری و ریزش تگرگ تا پایان روز سه شنبه در سطح استان ادامه می‌یابد.

وی با هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و جاده‌های مواصلاتی استان تاکید کرد: نسبت به وقوع طوفان تندری ، رعد و برق‌های شدید و ریزش تگرگ در برخی ساعات هشدار داده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهراز طوفانی شدن خلیج فارس خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، خلیج فارس از فردا تا روز سه شنبه در استان بوشهر مواج و طوفانی می‌شود.

شکوهی‌پور افزود: به سبب وزش باد شدید و گاهی طوفان با سرعت بیش از 80 کیلومتر در ساعت، خلیج فارس به شدت مواج و طوفانی  با ارتفاع موج بیش از 3 متر پیش بینی می‌شود و در این زمینه وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک نیز در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: با توجه به تغییرات و ناپایداری‌های ناگهانی و  شدید جوی، توصیه می‌شود طی این مدت تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات در بخش تاسیسات زیربنایی، کشاورزی ، باغداری، و ترددهای دریایی و زمینی اندیشیده شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطر نشان کرد:با خروج این سامانه از استان، سامانه بارشی دیگری از روز چهارشنبه 7 فروردین وارد استان بوشهر می‌شود.

شکوهی‌پور با اشاره به وضعیت جوی امروز و فردای استان بوشهر تصریح کرد: آسمان  استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعات همراه با رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی، جهت وزش بادرا متغیر غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی دانست و افزود: سرعت وزش باد در استان بوشهر 10 تا 34 کیلومتر در ساعت گاهی تا بیش از 40 کیلومتر در ساعت ارزیابی می‌شود.

بهار 98| مدارس اسکان نوروزی در شهرهای ساحلی بوشهر تکمیل شد 15 میلیون شب اقامت مسافران نوروزی در استان بوشهر فراهم شد بهار 98| 2966 کلاس به ستاد اسکان آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر، ارتفاع موج دریا در استان را 30 تا 90 و گاهی بیش از 120 سانتی‌متر دانست و خاطر‌نشان کرد: فردا در بندر بوشهر جزر اول دریا ساعت 04:09 دقیقه، مد اول دریا ساعت 10:33 دقیقه ، جزر دوم دریا ساعت 16:51 و مد دوم دریا ساعت 22:57  است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بوشهر