کد خبر ۵۵۲۱۲۴ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۸
معاون استاندار خراسان شمالی خبر داد

دست‌وپنجه ۱۷ روستای مانه و سملقان با سیل

ولی‌الله حیاتی در مصاحبه با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در شهرستان مانه و سملقان اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران استان به حالت آماده‌باش درآمد و جلسه این ستاد در نزدیکی محل حادثه برگزار شد.

وی با تشریح وضعیت فعلی این روستاها گفت: ۱۷ روستا در دهستان شیرین سوی شهرستان مانه و سملقان دچار قطعی برق، تلفن و راه دسترسی شده بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از وصل شدن تلفن و برق ۱۴ روستای این منطقه خبر داد و افزود: ۳ روستای دیگر باقی‌مانده نیز تا فردا، چهارشنبه دارای برق و تلفن خواهند شد.

وی با اشاره به کمک‌های انجام‌شده در این روستاها گفت: کمک‌رسانی نیروهای امدادی به روستاهای سیل‌زده انجام‌شده که می‌توان به تحویل چادر و تهیه بسته‌های غذایی به این مناطق اشاره کرد.

حیاتی از برقراری امکان بیتوته در روستای خرتوت نیز خبر داد و گفت: افرادی که امکان گذر از رسوب‌گذاری انجام‌شده در جاده را ندارند می‌توانند در حسینیه و مسجد این روستا اسکان یابند یا به‌وسیله خودروهای شاسی دار به منازل خود رسانده شوند.

وی به کمک‌های انجام‌شده برای عشایر خراسان شمالی در مناطق مراوه‌تپه گلستان اشاره کرد و افزود: کمک‌های لازم از طریق نیروهای امدادی این استان و هلی‌کوپتر گلستان انجام‌شده است.

معاون امنیتی استاندار خراسان شمالی وضعیت فعلی مناطق سیل‌زده را نزدیک به عادی توصیف کرد و گفت: تلاش عوامل امدادی برای ایجاد شرایط عادی تا فردا ادامه دارد و با فروکش کردن سیلاب‌ها و کاهش سطح آب رودخانه‌ها امکان تردد برای وسایل نقلیه سبک نیز فراهم می‌شود.

وی در انتها وضعیت گاز در این مناطق جهت گرمایش را برقرار عنوان کرد و گفت: خسارت‌های مختلفی در بخش‌های زیربنایی، کشاورزی، دامداری و جاده‌ها ایجادشده که در آینده میزان برآورد خسارت‌ها اعلام می‌شود.

گفتنی است از ابتدای هفته جاری بارش‌های وسیع و گسترده در خراسان شمالی شهرستان‌های این منطقه را درگیر کرد که تعدادی از روستاها دچار سیل‌زدگی و کولاک برف شدند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :خراسان شمالی