کد خبر ۵۵۰۸۶۰ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
به همت حوزه هنری و کنگره شهدای کهگیلویه و بویراحمد

کتاب " امیر دل‌ها " به چاپ رسید

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد شهربانو پاک‌نژاد از چاپ و انتشار کتاب امیر دلها خبر داد.

مسؤول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این کتاب شامل زندگینامه امیر شهید همت علی حسن‌زاده است که توسط برادر وی قربانعلی حسن‌زاده گردآوری و با حمایت حوزه هنری و کنگره شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد در 157 صفحه با قطع رقعی از سوی انتشارات فتح دنا به چاپ رسیده است.

وی بیان کرد: شهید همت علی حسن‌زاده  سال 1342 در روستای جلیل از توابع شهرستان بویراحمد چشم به جهان گشود و پس از اخذ مدرک دیپلم اقتصاد در آزمون مرکز تربیت معلم و دانشکده افسری ارتش شرکت و در هر دو آزمون قبول شد و بنا به علاقه و ضرورت جنگ و شرایط انقلاب در سال 1362 وارد دانشکده افسری شد.

پاک‌نژاد افزود: شهید حسن‌زاده پس از اتمام دوره افسری، سردوشی خود را از دست فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش امیر سپهبد صیاد شیرازی دریافت کرد و در سال  1364 پس از اتمام تحصیلات کلاسیک نظامی برای ادامه خدمت به لشکر 92 زرهی رفت.

مسؤول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این شهید بزرگوار در سال 1365 در سن 22 سالگی در حین بازدید از سنگر کمین در منطقه شلمچه هنگام بازگشت از مأموریت هدف تیر مستقیم دشمن قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پاک‌نژاد هدف از چاپ این کتاب را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین آشنایی نسل جوان امروزی با رشادت‌ها و دلیری‌های جوانان دیروز عنوان کرد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir