آخرین اخبار

کد خبر ۵۵۰۳۷۱ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱

1380 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های عمرانی به استان بوشهر اختصاص یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: امسال یک‌هزار و 380 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی برای اجرای طرح‌های عمرانی به استان بوشهر اختصاص یافت.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از بوشهر، رضا عوض‌پور شامگاه شنبه در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به استان خیران و برکاتی در شتاب بخشی به توسعه و پیشرفت در پی دارد اظهار داشت: این استان مسیر توسعه در عرصه‌های مختلف در پیش گرفته و سفر رئیس جمهور بدون شک به این توسعه شتاب می‌دهد.

وی با بیان اینکه در 5 سال گذشته اعتبارات قابل توجهی به استان اختصاص یافته است تصریح کرد: از سال 1392  تاکنون بیش از 4 هزار و 700 میلیارد تومان در قالب نقدینگی و اسناد خزانه به طرح‌های عمرانی استان بوشهر اختصاص یافته است. 

عوض‌پور بیان کرد: این میزان تخصیص از محل منابع مختلف اعم از منابع استانی و ملی بین پروژه‌های عمرانی استان بوشهر توزیع شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر به ا عتبارات عمرانی امسال استان پرداخت و گفت: امسال  یک‌هزار و 380 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی برای اجرای طرح‌های عمرانی به استان بوشهر اختصاص یافت.

وی از افزایش 16 درصدی اعتبارات عمرانی استان بوشهر در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: مطابق لایحه بودجه سال 1398 اعتبارات پیش‌بینی شده برای استان در سال آینده 16 درصد نسبت به ابتدای امسال  رشد داشته که معادل 2 برابر میانگین رشد اعتبارات عمرانی کشور است.

‌واعظی: در نقل و انتقال اعتبارات بین بانک‌های خارجی ‌مشکل داریم/مایحتاج نوروزی مردم با قیمت مناسب تامین شدبوشهر| 300 تا 350 هزار فرصت شغلی در روستاها و شهرهای کم جمعیت کشور ایجاد می‌شودرئیس جمهور 26 اسفند به استان بوشهر سفر می‌کند

عوض‌پور تصریح کرد: در حال حاضر تخصیص اعتبارات عمرانی استان بوشهر 71.5 درصد است که از این نظر رتبه دوم کشور را دارا هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خبر داد و بیان کرد: در این راستا  در هفته دولت و دهه فجر امسال تعداد 899 پروژه عمرانی با اعتبار 2 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید. 

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان  بوشهر در رابطه با آخرین وضعیت مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خاطرنشان کرد: تمامی تعهدات اعتباری سفر نخست رئیس جمهور به استان بوشهر که افزون بر 620 میلیارد تومان است به طور کامل پرداخت شده است.

عوض‌پور افزود: بخشی از پروژه‌های دور نخست سفر رئیس جمهور به بوشهر به بهره‌برداری رسید و برخی دیگر نیز که به سبب افزایش در هزینه‌ها یا افزایش احجام پروژه‌ها به بهره‌برداری نرسید که اعتبار مورد نیاز آنها در سال آینده تامین می‌شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :بوشهر بوشهر