آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۹۲۰۰ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۴
در گفت‌وگو با فارس

قیمت مصوب میوه شب عید در زنجان اعلام شد/ پرتقال 3 هزار و 300 تومان و سیب 5 هزار و 300 تومان

محمود نوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذ شده درباره قیمت میوه شب عید در زنجان اظهار کرد: پس از تشکیل چهارمین جلسه کمیته راهبری تامین و توزیع میوه ایام پایانی سال استان با موضوع قیمت سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار ایام پایانی سال ۱۳۹۷ و نوروز ۱۳۹۸ و بررسی همه جوانب، قیمت مصوب خرده فروشی توسط غرفه‌های منتخب برای توزیع از روز شنبه 25 اسفندماه اعلام شد.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی استان زنجان تصریح کرد: بر همین اساس طبق تصمیم گرفته شده قیمت خرده فروشی پرتقال تامسون در غرفه به ازای هر کیلوگرم 3 هزار و 300 تومان، قیمت خرده فروشی سیب قرمز در غرفه به ازای هر کیلوگرم 5 هزار و 300 تومان و قیمت خرده فروشی سیب زرد در غرفه به ازای هر کیلوگرم 5 هزار و 300 تومان عرضه خواهد شد.

وی افزود: به ‌منظور حمایت از مصرف کنندگان، در زمان خرید محصول وزن سبد‌های میوه به ازای هر سبد ۵۰۰ گرم معادل نیم کیلوگرم از کل وزن میوه کسر خواهد شد و غرفه‌هایی که میوه شب عید را توزیع می‌کنند، با نصب بنرها و پلاکاردهای اختصاصی ذیل از سایر غرفه مشخص خواهند شد.

نوری تصریح کرد: سهمیه استان زنجان برای تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال و نوروز ۹۸ بیش از ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و امسال ۷۰۰ تن سیب‌ درختی و یک هزار تن پرتقال تامسون شمال در سردخانه‌های استان برای توزیع در استان ذخیره سازی شده است.

به گزارش ذاکرنیوز، امسال میوه شب عید در ۸۶ غرفه در سطح استان زنجان عرضه خواهد شد، که از این تعداد ۴۷ غرفه و مرکز فروش میوه شب عید در شهرستان زنجان پیش‌بینی‌شده و ۳۹ غرفه فروش میوه نیز در سایر شهرستان‌ها فعال خواهند بود، از همین رو هیچ مشکلی در زمینه تهیه میوه وجود نداشته و میوه‌ها بدون واسطه، توزیع و به ‌دست مصرف‌کننده خواهد رسید.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :زنجان