آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۷۸۰۱ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵

هدفمندی حمایت خانواده در قالب طرح برنامه ملی

به گزارش ذاکرنیوز از اراک، علی‌اکبر کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موضوع جوانان یک موضوع مغفول مانده در سطح ملی است، بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان با یک عزم راسخ و تدابیر اندیشید شده به موضوع ورود پیدا کنند می‌تواند خلأ موجود را برطرف سازد.

وی مقوله جوانان و دغدغه این نسل را از موضوعات مهم جامعه دانست و گفت: با توجه به اینکه جوانان در اموری همچون ازدواج، مسکن، اوقات فراغت و اشتغال با مشکلات متعددی روبرو هستند، اما برای رفع این موانع برنامه‌ای مشخص طرح و اجرا نشده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظارم از وزارت ورزش و جوانان این است که با یک برنامه‌ریزی جامع و کامل در راستای حل موانع پیش ‌روی جوانان گام بردارد، در واقع بسیاری از کشورها برای آینده جوانان برنامه‌هایی از پیش تعیین شده را طرح‌ریزی کردند و افراد جامعه متناسب با آن برنامه امور خود را تنظیم می‌کنند.

کریمی نقش خانواده‌ها به عنوان حامی فرزندان را مهم ارزیابی کرد و افزود: برخی از خانواده‌ها متناسب با توان مالی اندوخته‌ای را برای تأمین آتیه فرزندان کنار می‌گذارند اگر بر فرض این حمایت در قالب برنامه ملی پایه‌ریزی شود می‌توان این حمایت خانواده‌ها را به صورت هدفمند در مسیر برنامه ملی هدایت کرد.

 وی وام ازدواج را از جمله امور مهم و تأثیرگذار در رشد آمار ازدواج در جامعه دانست و بیان کرد: وام ازدواج از جمله موضوعاتی مطرح در کشور است که در مجلس نیز نگاه ویژه‌ای به آن می‌شود، این امر توانسته است تا حدودی موضوع ازدواج جوانان را حل کند.

در حال بروزرسانی

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ازدواج