آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۶۴۱۴ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰

آخرین وضعیت "رها" دختر 11 ساله ایلامی

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با آخرین وضعیت رها دختر یازده ساله‌ای که به عقد مرد 50 ساله در استان ایلام درآمد، توضیحاتی را ارائه کرد
- اخبار اجتماعی -

سید منتظر شُبر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری ذاکرنیوز درباره آخرین وضعیت رها دختر 11 ساله ایلامی اظهار کرد: این موضوع برای نخستین بار توسط جمعیت امام علی(ع) مطرح شد و یکی از مسئولان این مجموعه این موضوع را در اینستاگرام خود منتشر کرد.

وی تصریح کرد: رها دختر 11 ساله‌ در یکی از روستاهای ایلام بود که به اصرار پدرش به عقد و ازدواج مرد حدود 50 ساله در آمد بود و پس از انتشار این خبر، محمد شریعتمداری وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی دستوری را به قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور ابلاغ و تاکید داشت که این موضوع هرچه سریعتر رسیدگی و نتیجه آن را  اعلام کند.

شبر افزود: بنده نیز با توجه به مسئولیتی که در امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی داشتم این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کردم و ساعتی  پس از دستور وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور تماسی را با مدیرکل بهزیستی ایلام داشتم و در نهایت به مدیرکل بهزیستی ایلام اعلام شد که هرچه زودتر نسبت به رهاسازی رها و انتقال وی به سازمان بهزیستی اقدام کنند.

وی افزود: مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز به همراه برخی از معاونین و مدیران حوزه کودکان و البته با هماهنگی کامل دادستانی استان ایلام، به منزل مردی که با رها ازدواج کرده بود، مراجعه و در نهایت با دستور قضایی، این دختر از دست این مرد رها شد.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این  اتفاق با هماهنگی و همکاری کامل بخش قضایی استان ایلام با سازمان بهزیستی بوده و در نهایت رها در یکی از خانه‌های امن استان ایلام منتقل و نگهداری شد.

شبر افزود: پس انتقال رها، برخی از افراد نسبت به این اقدام موضع گرفتند و با انتشار مطالبی در فضای مجازی اقدام سازمان را که موفقیت بزرگی بود را زیر سؤال بردند و در واقع تاب دیدن این اتفاق را نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: پس از انتشار مطالب ضد و نقیض، سازمان بهزیستی پیگیری‌هایی را از طریق پلیس فتا برای شناسایی این افراد کرد اما متاسفانه براساس آخرین آمار هنوز ردی از این افراد زده نشده و مشخص نیست که در داخل کشورند یا بیرون از کشور.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور افزود: یکی از مطالبی که در فضای مجازی به دروغ به آن پرداخته شده، این بود که یکی از مددکاران خانم در مرکز خانه امن در استان ایلام، به دلیل اطلاع‌رسانی در ارتباط با ازدواج رها از این مجموعه اخراج شده است؛ این موضوع کاملا دروغ است.

شبر تصریح کرد: موضوع از این قرار است که خانم مددکار هیچ اطلاعی از ازدواج رها با مرد اشاره شده نداشته است ضمن اینکه خانه امن در استان ایلام یک مرکز غیردولتی است و پرسنل آن نیز هیچ ارتباطی به سازمان بهزیستی ندارند و در واقع مددکار اشاره شده به دلایل عملکرد نامناسب در ماه‌های گذشته از خانه امن غیردولتی اخراج شده است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی پیگیری‌های قضایی را در ارتباط با فشارهای داخل و خارج در موضوع رها انجام خواهد داد، گفت: ما خوشحالیم که توانستیم در کمترین زمان ممکن (کمتر از 24 ساعت) این پرونده را به سرانجام برسانیم.

توزیع بسته حمایتی 200 هزار تومانی به مددجویان بهزیستی تا پایان سال
منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ازدواج ایلام