کد خبر ۵۴۵۵۷۶ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷
امام جمعه شهر مهربان:

برای مسوولی که نجومی حقوق می گیرد قیمت‌ها فرقی نمی‌کند/حقوق نجومی‌ها را کم کنید تا درد مردم را لمس شود

به گزارش ذاکرنیوزبان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن مرسلی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر، ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع)، ساده‌زیستی و عینیت بخشیدن به ارزش‌های اسلامی در قالب سبک زندگی و سیره اخلاقی و اجتماعی را از ویژگی‌های آن حضرت برشمرد و اظهار داشت: امام هادی (ع) خوش خوترین و راست گوترین مردم بود و در مقابل سبک زندگی اشرافی ظالمان، بسیار ساده‌زیست و مردمی بود. 

امام جمعه شهر مهربان، درد جامعه امروزی را در همین نکات عنوان کرد و افزود: وقتی مسوولی حقوق نجومی می‌گیرد برای او فرق نمی‌کند که پراید 20 میلیون تومان باشد یا 50 میلیون تومان ، برنج 6هزار تومان باشد یا 16هزار تومان یا گوشت 25 هزار تومان باشد یا 125هزار تومان ؟ 

خطیب جمعه مهربان افزود: عنوان می‌کنند که منابع مالی افزایش 400هزار تومانی حقوق کارگران و کارمندان را ندارند و آن وقت خودشان حقوق 100 میلیون و 200 میلیونی می‌گیرند و معلوم نیست که منابع مالی این حقوق‌ها از کجا می‌آید و مگر قسم نخورده‌اید که حال طبقه پائین جامعه را رعایت کنید؟ 

مرسلی افزود: چرا به مردم می‌گویید مقاومت کنید،  مردم خودشان مقاوم هستند و هر جا که لازم باشد مقام معظم رهبری این موضوع را متذکر می‌شوند و این مردم در مقابل همه مشکلات ایستاده‌اند.

امام جمعه مهربان افزود: مسوولان وظیفه دارند تلاش کنند، عدالت ایجاد کنند و مردم را از دین و روحانیت زده نکنند، باید گفت که با دستمال کثیف هی‌چوقت شیشه تمیز نمی‌شود و اگر به دنبال عدالت واقعی هستید از حقوق نجومی‌ها کم کنید تا درد مردم را لمس کنید و در این صورت قطعاً به دنبال حل مشکلات مردم خواهید بود. 

خطیب جمعه مهربان، ساده‌زیستی مسوولان را مهم‌ترین عامل گرایش مردم به دولت عنوان کرد و افزود: دعوت به عدالت و توجه به اجرای آن در ابعاد مختلف، دوری از تجملات و اشرافی‌گری، فسادستیزی و حمایت از طبقات ضعیف جامعه نقش مهمی در افزایش اعتماد مردم به دولت خواهد داشت. 

مرسلی با تبریک انتصاب بجا و شایسته آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه توسط مقام معظم رهبری، یکی از  برکات وجودی سند 40 ساله با افق روشن و با هدف تحقق تمدن بزرگ اسلامی را انتصاب مسوولان و کارگزاران شایسته عنوان کرد و گفت: به نمایندگی از طرف نمازگزاران نماز جمعه مهربان و اهالی ولایتمدار و شهیدپرور منطقه مهربان از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که چنین افراد شایسته‌ای را به حساس‌ترین پست‌ها منصوب می‌نمایند و انتظار داریم که ریاست جدید قوه قضائیه که این مسوولیت جدید را خدمت‌شان  تبریک گفته و برایشان آرزوی توفیق داریم؛ به نکات مهمی که مقام مظعم رهبری در حکم انتصاب‌شان اشاره نموده‌اند، جامع عمل بپوشانند. 

امام جمعه مهربان، مبارزه جدی‌تر با انواع فسادهای اقتصادی، اخلاقی و سیاسی و مبارزه واقعی با فساد در همه دستگاه‌ها را از جمله تاکیدات و سفارشات مقام مظعم رهبری به رئیس جدید قوه قضائیه دانست و افزود: قرار دادن طهارت اقتصادی به عنوان شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی ایران است. 

خطیب جمعه مهربان با گرامیداشت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید که به نام شهدا نامگذاری شده است، از زحمات و تلاش‌های تمامی فعالان این عرصه قدردانی نمود و به ارواح پاک و مطهر تمام شهدای عزیز انقلاب، شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع وطن، شهدای گمنام و امام شهدا حضرت امام خمینی (ره) درود و صلوات فرستاد و یاد و خاطره تمامی شهدا به ویژه شهدای ماه اسفند و سرداران شهید این ماه،  شهید آقامهدی باکری، شهید حمید باکری، شهید حسین خرازی، شهید حاج حاج امیر امینی، شهید ابراهیم همت، شهید حجت رحیمی ، شهید علی کریمی، شهید عبدالحسین برونسی را گرامیداشت. 

مرسلی با گرامیداشت هفته منابع طبیعی از مردم خواست که به شعار هر ایرانی یک درخت توجه کرده و عمل کنند و از مسوولان نیز خواست که از تخریب منابع طبیعی لااقل به خاطر این هفته هم که شده باشد، جلوگیری کنند.

امام جمعه شهر مهربان به دیگر مناسبت‌های هفته نیز اشاره کرد و سالروز تشکیل کانون‌های فرهنگی مساجد را گرامیداشت و خطاب به جوانان اظهار داشت که شما جوانان برای گام دوم انقلاب وظیفه شرعی و دینی دارید و باید همچون گام اول انقلاب پرتلاش و پر جنب و چوش در صحنه حاضر باشید.

خطیب جمعه شهر مهربان با گرامیداشت سالروز تشکیل کتابخانه‌های عمومی، از زحمات و تلاش‌های ترویج‌گران کتاب و کتابخوانی در شهر و منطقه مهربان قدردانی کرد و ضمن قدردانی از زحمات رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان سراب، از ایشان  به خاطر سخنرانی شان در قبل از خطبه‌های نمازجمعه مهربان قدردانی کرد.

مرسلی با تبریک آغاز ماه رجب ماه عبادت و بندگی ، میلاد امام محمدباقر(ع) را تبریک گفت و افزود: امام محمدباقر(ع) بنیانگذار نهضت علمی و تولید علم در جهان تشییع بودند و امام محمدباقر(ع) الگوی عملی نسل جوان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در نسل حاضر است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :نجوم