کد خبر ۵۴۴۵۰۴ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
جانشین انتظامی استان کردستان مطرح کرد

تامین امنیت انتخابات با به‌کارگیری 2500 نفر نیرو / پکیج امنیت انتخابات در کردستان بسته شده است

جانشین انتظامی استان کردستان از به‌کارگیری 2 هزار و 500 نیروی دستگاه انتظامی و امنیتی در انتخابات پیش‌رو خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از این نیروها از بسیج و سپاه تامین شده‌اند.

به گزارش ذاکرنیوز از سنندج، جعفر آژنگ چهارشنبه شب در جلسه هم‌‌اندیشی دانشگاهیان و فعالان سیاسی استان با نماینده ولی فقیه و با موضوع سلامت و امنیت انتخابت، با بیان اینکه در مسئله انتخابات 5 گروه نقش دارند، اظهار کرد: از آبان ماه امسال در شورای تامین استان، ستاد امنیت انتخابات با عنوان قرارگاه انتخابات امام علی(ع) در ستاد فرماندهی استان برگزار شد.

به گفته وی، 28 جلسه تخصصی در سطح استان و شهرستان‌ها با حضور ادارات و مسئولان ذ‌ی‌ربط تشکیل شد و تمهیدات لازم در راستای تامین امنیت انتخابات اندیشیده شده است.

جانشین انتظامی استان کردستان از به‌کارگیری 2 هزار و 500 نیروی دستگاه انتظامی و امنیتی در انتخابات پیش‌رو خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از این نیروها از بسیج و سپاه تامین شده‌اند.

وی تصریح کرد: از همین حالا با تعامل و همکاری بین اعضای شورای تامین به عنوان پکیجی بحث امنیت انتخابات در استان بسته شده است. آموزش‌های لازم به نیروها داده شده و هماهنگی‌های لازم با فرمانداری‌ها، بخش‌ها و دهیاری‌های سطح استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بحث امنیت و بازرسی نیز به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است، افزود: دستگاه انتظامی استان در طول انتخابات به صورت 100درصدی در آمادگی کامل هستند.

جانشین انتظامی استان کردستان اظهار کرد: در بحث فضای مجازی نیز به صورت 24 ساعته متخصصین در حال رصد هستند و اگر در کانالی مورد تخریب دیده شود از طریق پلیس امنیت پیگیری خواهد کرد.

آژنگ از اعمال محدودیت برای تردد تانکرها در ایام انتخابات خبر داد و گفت: تیم‌های چک و خنثی ارتش، انتظامی و سپاه نیز در آماده باش هستند.

وی با بیان اینکه چاپخانه‌های سطح استان نیز کاملا توجیه شده‌اند، اظهار کرد: در این چند روز باقیمانده به انتخابات فضای دانشگاه‌ها هم به منظور جلوگیری از بروز هر نوع مشکلی کاملا مراقبت خواهد شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان افزود: نیروی انتظامی در زمینه داغ کردن شور انتخابات تا جایی که امکان داشته باشد تلاش می‌کند، اما اجازه هیچ نوع سوءاستفاده‌ای را به کسی نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه آمادگی کامل را برای تامین امنیت انتخابات در استان داریم، افزود: امیدواریم در سایه امنیت و حضور پرشور مردم افراد اصلح انتخاب و به مجلس راه پیدا کنند.

79002/ر30/

http://fna.ir/191NRA
منبع : فارس
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کردستان