کد خبر ۵۴۴۴۶۶ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷

برای اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد کمبود اعتبار داریم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند و در نوبت این استان کمبود اعتبار داریم که در این زمینه نیازمند ورود خیران هستیم.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از یاسوج، قباد مبشری در آئین بهره برداری از ساختمان مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد برای ازدواج جوانان و خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد است.

وی با اشاره به اهدای 40 مورد جهیزیه بااعتبار 120 میلیون تومان به مناسبت 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: کمیته امداد در یک ابتکار و اقدام خداپسندانه با تدارک جهیزیه و پرداخت هدیه ازدواج موجبات ازدواج آسان، بی‌پیرایه و آبرومندانه تعداد زیادی از دختران و پسران جوان را فراهم آورده است.

مبشری با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 2987 مورد در حوزه ازدواج مددجویان تحت حمایت پرداخت‌شده است، ابراز کرد: در این زمینه هفت میلیارد و 222 میلیون تومان برای جهیزیه نوعروسان، هدیه به داماد و کمک به ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت پرداخت‌ شده است.

200 واحد مسکن محرومین به نیازمندان مازندران در دهه فجر اعطا می‌شودسمنان| طرح توزیع کالاهای اساسی بین نیازمندان به مجلس ارائه شده استزمانی که حضرت زهرا زیورآلات خود را صرف نیازمندان کرد

وی همچنین به آمار 40 ساله کمیته امداد در خصوص کمک‌هزینه ازدواج مددجویان اشاره کرد و افزود: در این خصوص تاکنون 49 هزار و 568 مورد جهیزیه و هدیه به داماد  بااعتبار 35 میلیارد و 603 میلیون تومان به زوج‌های جوان تحت حمایت و نیازمند پرداخت‌شده است.

مبشری ادامه داد: کمک‌هزینه تأمین جهیزیه کمیته امداد به‌صورت بلاعوض و تا سقف سه میلیون تومان برای مناطق برخوردار و سه میلیون و 500 هزار تومان برای مناطق محروم به نوعروسان مددجو پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این نهاد باهدف ارتقاء سطح آگاهی زوج‌های جوان مددجو دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج در خصوص مهارت‌های ارتباطی، مسائل اعتقادی و احکام، مهارت دلجوئی و گفتگو، ازدواج و خانواده، راهکارهای جذابیت و محبوبیت، بهداشت فردی و اجتماعی و روابط زناشویی و تربیت فرزند برگزار می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد همچنین از پرداخت 40 مورد تسهیلات قرض‌الحسنه بااعتبار 200 میلیون تومان به مددجویان در ایام دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این تسهیلات به‌منظور رفع مشکلات ضروری نیازمندان از جمله درمانی، تحصیلی، کمک‌ معیشت و سایر موارد پرداخت می‌شود.  

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ازدواج