کد خبر ۵۴۴۴۳۴ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹

210 میلیارد تومان مالیات در استان خراسان شمالی وصول شده است

مدیرکل امورمالیاتی خراسان شمالی از وصول 90 درصدی مالیات‌ها به ارزش 210 میلیارد تومان در استان خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از بجنورد یوسف یعقوبی نژاد در نشست خبری دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد و دارایی با اصحاب رسانه اظهار داشت: طی سال جاری 210 میلیارد تومان وصول مالیات داشته‌ایم که از این میزان٬ 84 میلیارد تومان مربوط به ارزش افزوده اجناس و 126 میلیارد تومان آن مالیات مستقیم می‌باشد.

وزیر اقتصاد: متغیرهای کلان اقتصاد بهبود می‌یابد/ فرار مالیاتی 25 هزار میلیارد تومانیاظهارنامه‌های مالیاتی را فقط در کافی‌نت‌های مجاز ثبت کنیدبخشودگی مالیاتی شرکت‌های بازار سرمایه ابلاغ شد

وی در خصوص بخشودگی جرائم دیرکرد مودیان مالیاتی به مناسبت دهه فجر افزود: 100درصد جرائم مودیانی که بدهی خود را تا 22 بهمن وصول کنند بخشیده خواهد شد. باتوجه به کوچک بودن استان و در دسترس بودن تمامی صنایع، فرار مالیاتی در استان نزدیک به صفر می‌باشد.

یعقوبی نژاد با بیان اینکه امسال در عوارض ارزش افزوده 74 میلیارد تومان به شهرداری، دهیاری و مناطق عشایری ارسال کردیم تصریح کرد: از این مبلغ 25 میلیون مربوط به شهرداری بجنورد می‌باشد. وصول عوارض ارزش افزوده نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 25 درصدی داشته است.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی با اشاره به وضعیت نامطلوب بازار و اصناف استان خاطرنشان کرد: تاکنون 24 هزار اظهارنامه مالیاتی از سوی اصناف استان ارسال شده است که بدون رسیدگی، تایید و مالیات بر اساس همان انجام گرفته است. تنها 6 درصد مالیات های وصول شده مربوط به اصناف و بازاریان می‌باشد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir