آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۳۵۰۵ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۳

مخالفت وزارت کشور با طرح توسعه دانشگاه تهران

نماینده وزارت کشور در کمیته فنی 3 با انتقاد از شهرداری تهران برای خارج کردن بخشی از ملک مردم از مالکیت آنها با طرح توسعه دانشگاه تهران مخالفت کرد.
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ذاکرنیوز ، محمد سعید ایزدی معاون وزیر راه و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در نشست بررسی طرح توسعه دانشگاه تهران با حضور اعضای عالی کمیته فنی 3 ضمن استماع سخنان ارایه کنندگان طرح توسعه دانشگاه تهران اظهار کرد: طرح توسعه دانشگاه تهران به دلیل مخالفت اکثریت اعضای عالی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از دستور کار هفته آتی شورای‌عالی شهرسازی و معماری خارج می‌شود. به دلیل اهمیت این موضوع و همچنین بررسی دقیق‌تر و کارشناسانه‌تری که در برگیرنده تمامی جوانب باشد و در عین حال تامین کننده نظرات مردم و کسبه محل و همچنین موافقت اعضای عالی کمیته فنی 3 شورای عالی شهرسازی و معماری باشد از دستور بررسی در نوزدهمین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران خارج و به زمان دیگری موکول خواهد شد.

وی بیان کرد: جلسات دیگری برای بررسی بیشتر ابعاد موضوع با حضور اعضای کمیته 3 شورایعالی برگزار خواهد شد و ضمن نزدیک شدن نظرات اعضا، بررسی طرح توسعه دانشگاه تهران برای طرح و اعلام نظر به شورای‌عالی شهرسازی و معماری می‌رود که متعاقبا زمان دقیق بررسی موضوع فوق به اطلاع عموم می رسد.

نماینده وزارت کشور در این نشست نیز گفت: نگاه اقتدارگرایانه در این طرح یکی از مواردی است که باید در مورد آن بازنگری صورت بگیرد. طرح توسعه دانشگاه تهران آنقدر بزرگ دیده شده است که در صورت اجرا، پارک لاله برایش حکم حیاط خلوت را پیدا می کند.

وی با انتقاد از شهرداری، گفت: چطور می شود در شهر تهران، شهرداری به خودش اجازه بدهد بخشی از ملک مردم را از مالکیت آنها خارج کند.

وی به تخریب مدارس، دبیرستان ها، سینماها، تالارها، مراکز اقامتی، هتل ها و مراکز درمانی در صورت اجرای این طرح اشاره و تصریح کرد: از سوی نماینده وزارت کشور، مخالفت وزارت کشور را با طرح  توسعه دانشگاه تهران اعلام می کنم.

دانشگاه تهران طبق مصوبه سال‌های قبل کمیسیون ماده 5 قرار بود از شمال تا بلوار کشاورز، از غرب تا خیابان کارگر، از جنوب تا خیابان انقلاب و از شرق تا خیابان وصال توسعه پیدا کند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی،  مقرر شده بود دانشگاه تهران برای این محدوده، طرح تهیه کند و بر اساس طرح مصوب شروع  به اقدامات اجرایی کند. دانشگاه تهران در طول سال‌های گذشته بر اساس منابعی که از دولت گرفته اقدام به تملک پلاک‌ها در این محدوده کرد که به همین دلیل برای کسانی که در این محدوده زندگی می‌کنند مشکلات عدیده‌ای ایجاد شده است؛ به حدی که چند روز پیش قبل مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند. بر این  اساس از نمایندگان مردم درخواست کردیم تا در جلسه شورایعالی شهرسازی حضور پیدا کنند.

تجمع ساکنان خیابان انقلاب مقابل وزارت راه؛ طرح توسعه دانشگاه تهران را باطل کنید

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :تهران