آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۳۵۰۱ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹

اصفهان| اتحاد ناگسستنی مردم در 9 دی نقشه‌های دشمن را نقش برآب کرد

امام جمعه موقت اصفهان گفت: حماسه 9 دی یک معجزه الهی بود و اتحاد ناگسستنی مردم برنامه‌های دشمن را نقش برآب کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی در نماز جمعه امروز اصفهان با اشاره به 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اظهار داشت: حماسه 9 دی یک معجزه الهی بود، اتحاد ناگسستنی مردم برنامه‌های دشمن را نقش برآب کرد و حماسه 9 دی پدید آمد.

وی با اشاره به استعفای نمایندگان استان اصفهان در احقاق حق مردم در زمینه آب بیان کرد: این اقدام از سوی نمایندگان حرکتی قهرمانانه بود، با اینکه دولت توجهی به حل مشکلات نکرده بود اما آنها مسئولیت خود را انجام دادند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه شرق اصفهان دچار مشکل بحرانی آب است، گفت: صحبت‌های رئیس جمهور و دولتمردان قابل قبول نیست، اگر ایران یک مملکت الهی است و از شمال و جنوب به دریا راه دارد چرا این آب به استانی مانند اصفهان منتقل نمی‌شود؟ آیا مردم موظف هستند که آب را تصفیه کنند؟

وی با اشاره به مشکلات بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی در استان اصفهان بیان کرد: اصفهان بیشترین مالیات را پرداخت می‌کند اما عدالت در توزیع منابع رعایت نمی‌شود زیرا آنچه که باقی می‌ماند عدالت است.

‌میردامادی با تسلیت درگذشت تنی چند از دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی تهران بیان کرد: تاکنون چندین مرتبه از این دانشگاه بازدید داشته‌ام و باید گفت شرایط جاده‌ای مناسبی نیز ندارد، قبل از وقوع حادثه باید علاج کرد.

وی با تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی شاهرودی بیان کرد: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب، ایشان یک انقلابی مطیع بود، آیت‌الله شاهرودی یک انقلابی بی ادعا و عالمی وارسته بود که در هیچ شرایطی دست از حمایت انقلاب اسلامی برنداشت.

آثار شکنجه‌های ‌صدام بر بدن آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی نمایان بوداراک| فقدان آیت‌الله شاهرودی خسارتی عظیم برای جامعه و حوزه‌های علمیه استقزوین| اخلاق سیاسی مرحوم شاهرودی اسوه‌ای ارزشمند برای آینده سیاسی کشور است

امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نخست نماز جمعه امروز نیز با اشاره به اهمیت تقوای الهی بیان کرد: تقوا سپری است که می‌تواند از انسان در برابر هر بلایی حفاظت کند.

وی افزود: تقوای الهی می‌تواند مسلمانان را در برابر هرگونه تهدیدی اعم از مشکلاتی که دشمنان ایجاد می‌کنند حمایت کند، همچنین تقوا می‌تواند در مقابل قفر نیز از انسان حفاظت کند.

‌میردامادی با اشاره به بشارت دادن خداوند به معاد در قرآن گفت: انسان‌ها باید این موضوع را مورد توجه قرار داشته و همواره به یاد آن باشند، اگر مسئولان ما معاد را در خاطر داشته باشند بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.

وی در بخشی از سخنان خود درباره برخی اقدامات که به بهانه ایجاد شادی برگزار می‌شود، افزود: برگزاری کنسرت‌ها و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، دوچرخه سواری آنها از جمله مسائلی است که به بهانه خوشی دادن به آنها انجام می‌شود اما اینگونه نیست.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه عدم حفظ تقوا و دوری از خداوند نعمت‌های خداوند را به بلا تبدیل می‌کند، خاطرنشان کرد: انسان باید همواره مراقبت نعمت‌هایی باشد که خداوند در اختیار او قرار داده، نعمت‌هایی از جمله امنیت، سلامت و رزق و روزی از این جمله‌اند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :اصفهان