کد خبر ۵۴۳۴۷۴ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۲

فراخوان مسابقه تصویرسازی و کاریکاتور یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

فراخوان مسابقه تصویرسازی و کاریکاتور یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران با موضوع «آگاهی دیجیتال» منتشر شد.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران با همکاری مرکز طراحی اسپیرال و گالری علیها، مسابقه تصویرسازی و کاریکاتور با موضوع «آگاهی دیجیتال» را با هدف  آشنایی بیشتر طراحان گرافیک و تصویرگران با اکوسیستم وب و موبایل ایران و طرح مسأله در زمینه‌های فرهنگی اجتماعی، برگزار می‌کند.

*محورهای اصلی فراخوان «آگاهی دیجیتال»:

-دسترسی سریع به دانش و اطلاعات در اینترنت

-اشتراک تجربه‌های ناب در شبکه‌های اجتماعی

-غیر متمرکز سازی در خبر، هنر و اقتصاد

-آسیب‌های انتشار دانش سطحی یا اطلاعات نادرست

-سواد رسانه‌ای در زندگی دیجیتال

*زمانبندی:

مهلت ارسال فایل: 10 بهمن‌ماه 1397

داوری آثار و اعلام اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی: 20 بهمن‌ماه 1397

برگزاری نمایشگاه و اعلام برندگان: 26 بهمن‌ماه 1397

*هیأت داوران: (به ترتیب سن)

کامبیز درم‌بخش

جمال رحمتی

بزرگمهر حسین‌پور

فرشید پارسی‌کیا

حامد بیدی

*جوایز:

نفر اول: تندیس افتخاری جشنواره وب و موبایل ایران به همراه یک سکه طلای تمام بهار آزادی

نفر دوم: لوح تقدیر ویژه از دبیرخانه جشنواره وب و موبایل ایران به همراه یک نیم‌سکه طلای بهار آزادی

نفر سوم: لوح تقدیر ویژه از دبیرخانه جشنواره وب و موبایل ایران به همراه یک ربع‌سکه طلای بهار آزادی

سی نفر برتر: شرکت در نمایشگاه گروهی در لابی جشنواره وب و موبایل ایران، شرکت در نمایشگاه گروهی در گالری علیها، انتشار اثر در کتاب اختصاصی فراخوان، انتشار در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت جشنواره، انتشار در وبسایت هنرگردی

«هنر از نگاه‌ شهید آوینی» در «قافله قلم» به تصویر کشیده شد + عکس«الحق مع علی»؛ تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی حسن روح الامین افتتاح می‌شودفراخوان شانزدهمین «جشن تصویر سال» منتشر شد

 

*شرایط شرکت در مسابقه:

آثار ارسالی می‌بایست در قالب پوسترهایی با رزولوشن 300dpi و با اندازه 70 سانتی‌متر در ضلع بزرگ طراحی شده باشند. در کنار فایل اصلی باید یک فایل کم حجم با فرمت jpg و با اندازه 1920 پیکسل در ضلع بزرگ جهت ارزیابی اولیه به دبیرخانه ارسال گردد. فایل‌ها حداکثر تا تاریخ 10 بهمن‌ماه 97 از طریق فرم شرکت در مسابقه پوستر در وبسایت جشنواره وب و موبایل ایران باید ارسال شوند.

شیوه نام‌گذاری فایل‌ها به صورت name-family-mobilenumber-print برای نسخه با کیفیت اصلی و name-family- mobilenumber-web برای نسخه کم‌حجم شده باشد.

در تکنیک و ابزار مورد استفاده محدودیتی وجود ندارد. اما تمام عناصر بصری باید به صورت اختصاصی برای این منظور طراحی شده باشند و کپی نباشد.

در تعداد ارسال آثار از طرف یک شرکت کننده محدودیتی وجود ندارد. در صورتی که طرح‌های ارسالی به صورت مجموعه‌های به هم وابسته ارسال می‌شود، این نکته به نوعی با شماره‌گذاری در طرح‌ها مشخص شود.

طراح با شرکت در این مسابقه حق هر گونه استفاده چاپی و دیجیتالی از اثر ارسالی را با حفظ حقوق معنوی طراح برای دبیرخانه جشنواره وب و موبایل ایران قائل می‌شود. همچنین طراح با ارسال اثر به این فراخوان مسئولیت اصالت اثر را شخصا به عهده گرفته و در صورتی که در مراحل بعد هر گونه کپی‌برداری یا سوءاستفاده ثابت شود، تمام مسئولیت‌های حقوقی ناشی از آن به عهده ارسال کننده خواهد بود.

گفتنی است آثار برگزیده ارسالی به دبیرخانه جشنواره، به شکل نمایشگاهی جانبی در لابی جشنواره وب و موبایل ایران، و پس از آن در گالری علیها به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین این آثار در قالب کتابی توسط دبیرخانه جشنواره منتشر خواهد شد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کاریکاتور