کد خبر ۵۴۳۴۶۰ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱

مسابقات زورخانه‌ای هنرهای فردی و کشتی پهلوانی کشور در شیراز برگزار می‌شود

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان فارس از میزبانی شیراز در برگزاری مسابقات بزرگسالان تیمی زورخانه‌ای هنرهای فردی و کشتی پهلوانی کشور خبر داد و گفت: همزمان با این دوره از مسابقات بازوبند پهلوانی نیز اعطا می‌شود.
- اخبار استانها -

محمدحسین غرقی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در شیراز اظهار داشت: اتفاق بسیار مهمی که قرار است در ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان فارس اتفاق افتد برگزاری بزرگترین و مهیج‌ترین مسابقات کشوری ورزش پهلوانی در اواخر بهمن ماه 97 در شیراز است.

وی بیان کرد: در مسابقات بزرگسالان زورخانه‌ای هنرهای فردی و کشتی پهلوانی کشور که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می‌شود 30 تیم از استان‌های کشور شرکت می‌کنند.

غرقی با اشاره به اینکه براساس هماهنگی صورت گرفته با فدراسیون کشتی همزمان با برگزاری این مسابقات، کشتی پهلوانی که در آن بازوبند پهلوانی اهدا می‌شود برگزار خواهد شد افزود: برای برگزاری این مسابقات در شورای عالی ورزش استان فارس برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

رئیس هیئت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان فارس بیان کرد: بازوبند پهلوانی باید به دست بالاترین مقام عالی کشور بر روی بازوی پهلوان بسته شود و به طور معمول توسط رهبرمعظم انقلاب و یا رئیس جمهوری انجام می‌شود که این می‌تواند فتخاری برای فارس و شیراز باشد.

11 مدال‌ سهم استان فارس در مسابقات قهرمانی زورخانه‌ای و کشتی پهلوانیایران قهرمان کشتی پهلوانی بازی‌های جهانی عشایر شدمسابقات کشتی پهلوانی اردبیل ثبت ملی شد

وی با بیان اینکه از زمانی که مقر اتحادیه کشتی پهلوانی جهان در ایران ایجاد شده هر ساله بازوبند پهلوانی اهدا می‌شود، گفت: در سال گذشته نیز که مسابقات در مشهد برگزار شد به صورت نمادین بازوبند پهلوانی توسط وزیر ورزش اهداء و پس از آن طی مراسم رسمی توسط رئیس جمهوری بر روی بازوی صادق جابرزاده از پهلوانان کشتی کشور بسته شد.

به گزارش ذاکرنیوز رقابت‌های کشتی پهلوانی ایران برای شناختن پهلوانِ ایران، هر ساله برگزار می‌شود و در آن ورزشکاران از سراسر ایران برای دستیابی به بازوبند پهلوانی با هم به رقابت می‌پردازند. این رقابت‌ها ریشه‌های باستانی دارد و برنده آن پهلوان نامیده شده و دارنده بازوبند پهلوانی می‌شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش