آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۳۳۷۸ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۸

هلاکت ده‌ها تن از مزدوران عربستان در عملیات نیروهای یمنی

یک منبع نظامی در وزارت دفاع یمن از هلاکت ده‌ها تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در پی عملیات نیروهای یمنی در استان الجوف خبر داد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی امروز پنجشنبه عملیات نظامی موفقیت‌آمیزی در منطقه "صبرین" در بخش "خب و الشعف" استان الجوف انجام دادند که در پی این عملیات ده‌ها تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به هلاکت رسیده و تعدادی از خودروهای زرهی و نظامی آنها نیز منهدم شد.

وی افزود: در پی این عملیات که بعد از عملیات شناسایی دقیقی انجام شد، شماری از سرکرده‌های مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی از جمله "مجاهد الغلیسی"، "صلاح الهاجری"، و"ابوشافی" و شمار دیگری از فرماندهان گردان‌های این ائتلاف به هلاکت رسیدند.

سریع اظهار داشت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی با انجام حملات هوایی تلاش کردند مزدوران را نجات دهند اما این تلاش‌ها نتیجه بخش نبود و همچنان جسد ده‌ها تن از مزدوران بر روی زمین مانده است.

این فرمانده یمنی از نقش اهالی استان الجوف که مخالف تجاوز هستند و از نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دفاع از کشور و حاکمیت آن پشتیبانی می‌کنند تمجید کرد.

از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه "یام" در بخش "نهم" صنعا را هدف حملات خود قرار دادند که شماری از آنها در پی این حملات به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

انهدام زره‌پوش سعودی در جیزان/ ورود ناظر سازمان ملل به یمنحمله سعودی‌ها به روستاهای یمن/ تاکید سازمان ملل بر لزوم توقف جنگ

یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو بار عملیات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در منطقه مرزی "البقع" را دفع کردند که در پی این عملیات دفاعی شمار زیادی از مزدوران کشته و یا زخمی شدند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :یمن