آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۲۹۰۶ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶

تلاش روسای جمهوری روسیه و بلاروس برای حل و فصل اختلافات

روسای جمهوری روسیه و بلاروس درباره حل و فصل اختلافات موجود در روابط دو کشور در زمینه تعیین قیمت گاز و دیگر منابع انرژی و جبران کاهش درآمد مینسک به خاطر مانورهای مالیاتی مسکو، گفت‌وگو کردند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، مذاکرات شب گذشته "ولادیمیر پوتین" و "الکساندر لوکاشنکو" روسای جمهوری روسیه و بلاروس در کاخ کرملین بیش از 4 ساعت به طول انجامید. این مذاکرات ابتدا بصورت دوجانبه و سپس در ترکیب گسترده‌تر و با حضور هیئت‌های همراه بود.

در جیان این مذاکرات، پوتین و لوکاشنکو تغییرات صورت گرفته در قانون مالیاتی روسیه و همچنین طرح مشترک در زمینه تغییرات مالیاتی را بررسی کردند. علاه بر این، روسای جمهوری دو کشور مسائل مربوط به اقدامات دوجانبه در زمینه قیمت گاز و دیگر منابع انرژی و توافق بر سر نزدیک کردن مواضع دو کشور در این جهت گیری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

رهبران دو کشور به منظور حل و فصل مشکلات موجود،دستور تشکیل یک گروه کاری از نمایندگان دولت را دادند که پیشنهاداتی را در این زمینه بررسی و مطرح کنند.

دیدار روسای جمهور روسیه و بلاروس؛ افزایش روابط سیاسی مسکو-مینسک پس از بحران اوکراینروسیه و بلاروس مشارکت راهبردی خود را توسعه می‌‌دهندسفر معاون رئیس جمهور چین به روسیه و بلاروس

"دمیتری پسکوف" سخنگوی کاخ کرملین تایید کرده که روسای جمهوری روسیه و بلاروس تا قبل از سال نو یکبار دیگر با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

دشوارترین موضوع مذاکرات رهبران دو کشور، مسئله جبران کاهش درآمدهای دولت بلاروس به خاطر مانورهای مالیاتی انجام شده از سوی مسکو بود. طرف روسی نیز نگران نقض رژیم گمرکی مورد توافق «دولت متحد روسیه-بلاروس» از سوی مینسک است.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :مالیات