آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۲۸۹۶ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲

صندوق بین‌المللی پول یکی از شروط خود را به پاکستان تحمیل کرد

دولت اسلام آباد با قبول یکی از شروط صندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام، قیمت برق را گران کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری ذاکرنیوز به نقل از جیوتی وی، دولت پاکستان با درخواست صندوق بین‌المللی پول نرخ برق را افزایش می‌دهد.

گزارش‌ها حاکی است علی رغم مخالفت‌های اسلام آباد با برخی شروطی که از سوی صندوق بین‌المللی پول برای پرداخت وام تعیین شده بود، حزب تحریک انصاف در حال اجرای برخی دیگر از این شروط است.

مسئولین صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده بودند: دولت پاکستان اگر قصد دریافت وام از طریق صندوق را دارد باید 5 شرط اصلی ما را قبول کند.

یکی از این شروط واقعی شدن نرخ دلار در پاکستان بود که به کاهش بی سابقه ارزش روپیه در برابر این واحد پولی منجر می‌شد.

افزایش مالیات و رساندن میزان آن از 4 هزار و 400 میلیارد روپیه به 4 هزار و 700میلیارد روپیه یکی دیگر از خواسته‌های صندوق بین‌المللی پول است.

شرایط سخت پرداخت وام صندوق بین‌المللی پول برای پاکستانآغاز دور جدید مذاکرات میان پاکستان و صندوق بین المللی پول

افزایش سود وام های بانکی تا سقف 13 درصد یکی دیگر از خواسته‌های صندوق بین‌المللی پول است که از سوی دولت پاکستان رد شده است زیرا اسلام آباد معتقد است انجام این کار ضررهای جبران ناپذیری را به اقتصاد این کشور وارد می کند.

به نظر می رسد تمامی این شروط بر اساس خواسته‌های آمریکا طراحی شده است و اقتصاد پاکستان را شدیدا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

پس از آنکه دور اول مذاکرات میان صندوق بین‌المللی پول و دولت پاکستان بی نتیجه ماند، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: ما حاضر نیستیم با قبول شرایط سخت صندوق وام دریافت کنیم بلکه تلاش می‌کنیم مشکلات مالی خود را با کمک دوستان خود حل کنیم.

از زمان روی کار آمدن عمران خان تاکنون دولت های چین، عربستان و امارات حاضر شده‌اند به اسلام آباد وام پرداخت کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :وام