آخرین اخبار

کد خبر ۵۴۰۷۶۲ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱

رحمتی: نیرومند از پایه‌های اصلی کاریکاتور ایران است

جمال رحمتی داور بخش کاریکاتور یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، محمدحسین نیرومند را از پایه‌های اصلی کاریکاتور ایران دانست.
- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در حاشیه افتتاح تازه‌ترین نمایشگاه گرافیک و کاریکاتور محمد حسین نیرومند با عنوان «حق مسلم ماست»، جمال رحمتی کاریکاتوریست سرشناس کشور با اشاره به جایگاه نیرومند در کاریکاتور ایران اشاره کرد و وی را یکی  از پایه‌های اصلی کاریکاتور ایران دانست.

وی گفت: در مقطعی که همه ما تازه می‌خواستیم کار کاریکاتور را شروع کنیم، آقای نیرومند و بچه‌های گروه کاسنی پیگیر انتشار کیهان‌کاریکاتور بودند که به نظرم موج اصلی کاریکاتور ایران با انتشار این مجله شکل گرفت. شخصیت آقای نیرومند از این جهت که چهره‌ای دانشگاهی است و در این زمینه کار تئوریک انجام می‌دهد، شخصیت مهمی است.

رونمایی از چهره شهیدی که «سردار سلیمانی» لب به تحسین او گشودهادی مظفری: رابطه قطع شده بین هنرهای تجسمی و بازار را برقرار می‌کنیم/نمایش هنر 40ساله انقلاب در پلاک 40بدرفر: وزارت ارشاد برای "عکاسی جنگ" کار خاصی نکرده است/ مظلومیت رزمنده‌های دفاع مقدس در تصویر نمی‌گنجید

 

وی درباره آثار نمایش یافته در نمایشگاه «حق مسلم ماست» گفت: کاری که آقای نیرومند در این نمایشگاه انجام داده این است که در فاصله بین کاریکاتور و گرافیک ایستاده است؛ یعنی هم از عناصر بصری گرافیک که همان پیکتوگرام است استفاده کرده و هم در بخش موضوع، از کاریکاتور بهره گرفته که به نظرم به خوبی از عهده انجام این کار برآمده‌ است.

رحمتی در پایان به موضوع ارتباط آثار نمایش یافته در این نمایشگاه با مخاطب اشاره کرد و گفت: حُسن این کارها این است که مثل کار «پیکتوگرام»، در سریع‌ترین حالت ممکن با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند و خیلی زود مخاطب را درگیر خود می‌کنند و بدین ترتیب با ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب ثبت میشوند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کاریکاتور