کد خبر ۵۴۰۱۶۵ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۸

عضو مجلس خبرگان رهبری: عالمان برجسته خوزستانی در علم نجوم به مردم معرفی شوند

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه متخصصان علوم فیزیکی و نجومی به‌خوبی از ارزش‌های نهفته در این علم آگاه هستند، گفت: عالمان برجسته خوزستانی در علم نجوم به مردم معرفی شوند.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از اهواز، آیت‌الله سید‌علی شفیعی در مراسم راه‌اندازی و بازسازی فرهنگسرای نجوم اهواز که در پارک شهروند اهواز انجام شد، اظهار داشت: در اختیار داشتن تجهیزات مجلل در زمینه علم نجوم افتخاری برای شهرداری است.

وی بیان کرد: نقصی که در استان خوزستان وجود دارد عدم تبلیغ برای کارهای انجام شده است، کار را بدون تبلیغ انجام می‌دهیم در صورتی که خداوند متعال می‌فرمایند «وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ» باید کارها را گفت، نوشت و رسانه‌ای کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه به آیاتی از کلام الله مجید درباره نجوم اشاره کرد و ادامه داد: سوره نجم، سوره مستقلی درخصوص این موضوع است.

آیت‌الله شفیعی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) مبنی براینکه «الْعُلُومُ أَرْبَعَةٌ الْفِقْهُ لِلْأَدْیَانِ وَ الطِّبُّ لِلْأَبْدَانِ وَ النَّحْوُ لِلِّسَانِ وَ النُّجُومُ لِمَعْرِفَةِ الْأَزْمَانِ»، عنوان کرد: مطمئا علوم بیش از چهار علم است اما پایه و اساس علوم دیگر برای اقامه زندگی متمدنانه این چهار مورد است. نخست فقه که در سایه آن دین خود را حفظ کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: علم دیگری طب است که برای بهداشت بدن و زندگی سالمانه وضع شده است. خداوند نحو را به انسان الهام کرده تا زبان صحیح به جریان بیافتد.

هزینه‌های کتابخانه‌های عمومی اهواز بالاتر از درآمد آن‌ها استاهواز|برخورد با دستگاه‌های متخلف سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری خوزستانخوزستان|توان ارتقاء رتبه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز را نداریم

وی خاطرنشان کرد: امام علی(ع) علم نحو را ایجاد کردند تا قرآن کریم، احادیث اهل بیت(ع) و کتب و لسان عربی نیز صحیح خوانده شود. انسان باید نحو را خوب یاد گیرد تا زبان او کلمات را صحیح ادا کند.

آیت‌الله شفیعی ادامه داد: امام علی(ع) در ادامه می‌فرمایند علم نجوم وضع شده تا مردم زمان‌شناسی شوند. معنی واقعی و صحیح زمان‌شناسی شناخت طلوع، غروب خورشید، ماه، ستارگان و اوقات شرعی است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: متخصصان علوم فیزیکی و نجومی به خوبی از ارزش‌های نهفته در این علم آگاه هستند. استان خوزستان از این موهبت بهره‌ای سرشار دارد و از اهوازی‌ها بزرگانی داشتیم که از تمام علم‌های موجود به ویژه علم نجوم تبحر و تخصص داشتند که هرکدام از آنها و تألیفاتشان می‌تواند ذخایر بزرگی برای پویندگان علم و دانش باشد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :نجوم