کد خبر ۵۳۹۹۲۶ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰

رئیس فدراسیون کوهنوردی: برخی ‌شرکت‌های بیمه‌ای به قرادادشان با فدراسیون کوهنوردی پایبند نیستند

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور با بیان اینکه باشگاه‌ها برای ثبت راحت‌تر باید یک تفاهم‌نامه با شرکت‌های بیمه داشته باشند گفت: برخی از شرکت‌های بیمه به ندرت تاوان قراردادی که بسته‌اند را می‌دهند.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از رشت، رضا زارعی صبح امروز در مجمع عمومی عادی سالانه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی گیلان در رشت اظهار داشت: نقدها و پیشنهادات اعضای مجامع در راستای پیشرفت رشته‌های کوهنوردی و سنگ‌نوردی در سطح استان گیلان است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به شاخص بودن سطح کوهنوردی گیلان افزود: از تمام کسانی که در این رشته‌های ورزشی زحمت می‌کشند قدردانی ‌می‌کنم و خدمات آنان برای پیشرفت این رشته‌های ورزشی بسیار مؤثر است.

زارعی با تجلیل از موفقیت‌های ورزشکاران در هیمالیا‌نوردی و صعود و تلاش آنان ابراز داشت: همت این ورزشکاران برای صعود به قله‌های بلند و مهم بسیار با ارزش است و آنان برای اعتلای نام ایران به نیکی درخشیدند.

آپارتمان‌سازی به کوه‌های خراسان‌رضوی رسید؛ هزینه تجهیزات کوهنوردی 4 برابر شدچگونه ترس در کوهنوردی و طبیعت‌گردی را مدیریت کنیمپوشش جنگلی مهم‌ترین عامل بروز حوادث کوهنوردی در کوهستان‌های گیلان است

وی با بیان اینکه رشته ورزشی کوهنوردی از نظر قهرمانی و همگانی شاخص است تصریح کرد: حدود 70 سال از عمر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی می‌گذرد و این رشته اخلاق‌مدار دارای زیرشاخه‌های مهم در سطح کشور و دنیا است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به فدراسیون جهانی صعود‌های ورزشی، اسکی و کوهنوردی که از زیرشاخه‌‌های کوهنوردی و سایر رشته‌ها هستند گفت: با وجود فعالیت یک‌هزار و 500 مربی کوهنوردی در سطح کشور، این تعداد پاسخگوی باشگاه‌ها نبوده است.

زارعی با بیان اینکه تعداد باشگاه‌ها در سطح کشور زیاد است ابراز داشت: این باشگاه‌ها باید پاسخگوی نیازهای جامعه ورزش و کوهنوردی و سنگ‌نوردی باشند و با کمک هیئت‌های عمومی شهرها و استان‌ها، نیازهای عمومی و اصلی باشگاه‌ها از جمله تقویت مربی و آموزش‌ها صورت گیرد.

وی با اشاره به سایت فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی کشور افزود: حدود 35 هزار نفر عضو پرتال فدراسیون هستند و خدمات و مدارک آموزشی بسیاری از فداراسیون صادر شده و این فدراسیون در بین 52 فدراسیون مرتبط با رشته‌های ورزشی، برتر شناخته شد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان وجود ضعف‌ها و مشکلات بسیار و حوادث زیادی که برای ورزشکاران رخ می‌دهد گفت: رشته کوهنوردی و سنگ‌نوردی به نحوی جدل با طبیعت محسوب می‌شوند و حفظ کوهستان‌ها و عدم تخریب این مکان‌ها اهمیت دارد.

زارعی به زیرساخت‌ها و آموزش‌های انجام شده در این رشته‌ها اشاره کرد و عنوان داشت: از نظر کیفیت آموزشی تا حد امکان سعی شد که زیرساخت‌های آموزشی مناسب در دسترس باشد و از سویی گرفتن مدرک مربیگری رشته کوهنوردی بسیار مشکل و دارای دوره‌های سختی است.

وی به استعدادپروری در سطح استان گیلان و کشور تأکید کرد و ابراز داشت: مسئله برگزاری مسابقات و آموزش‌ها بسیار شاخص است و خیلی از رشته‌ها به تخصص نیاز ندارد ولی آموزش‌ها در رشته کوهنوردی اهمیت بالایی دارد و مسابقاتی در سطح نونهالان در این رشته انجام شده است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور به مسئله آموزش و استعداد‌یابی و برگزاری مسابقات نونهالان تأکید کرد و عنوان داشت: استقبال خوبی از مسابقات نونهالان با رقابت و حضور نونهالان متخصص شده است و استان‌ها شرایط مناسبی برای برگزاری مسابقات دارند.

زارعی با بیان اینکه باید مسئله زیرساخت‌ها و دیوارهای رشته سنگ‌نوردی را جدی گرفت و بیشتر کار کرد ابراز داشت: مربیان و رؤسا در سطح استان گیلان و کشور با همکاری و حمایت فدراسیون به مشکلات و بررسی مسائل بیشتر می‌پردازند و در این راستا تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به جلسات کارگروه و هیئت رئیسه در فدراسیون عنوان داشت: برنامه‌ها و پیشنهادات مربیان و رؤسا پیرامون مشکلات ورزشی در این جلسات بسیار ارزشمند و مفید است و معضلات باشگاه‌های کوهنوردی باید سریع‌تر با اقدامات مفید حل شود.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور با بیان اینکه باشگاه‌ها برای ثبت راحت‌تر باید یک تفاهم‌نامه با شرکت‌های بیمه داشته باشند افزود: برخی از شرکت‌های بیمه به ندرت تاوان قراردادی که بسته‌اند را می‌دهند بنابراین باید در مجاب کردن آنان تلاش شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گیلان ورزش