آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۶۹۱۴ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹

اذعان شهردار به سطح سواد کم و بعضاً بی‌سواد نیروها در شهرداری سنندج

شهردار سنندج گفت: نیروهایی با سطح سواد کم و بعضاً بی‌سواد در شهرداری سنندج مشغول به فعالیت هستند.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از سنندج،  حشمت‌الله صیدی ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان کردستان که با موضوع «فضای مجازی و سلامت» در سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: فضای مجازی علاوه بر اینکه می‌تواند کاربردهای بسیار مثبتی داشته باشد، این ظرفیت را داراست که مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از جنبه‌های کاربردی فضای مجازی جو سازی و گسترش فضای نقد در جامعه است، افزود: شهرداری همواره در سیبل اقسام و انواع اتهامات و مشکلات قرار گرفته و این در حالی است که اگر نقدها و انتقادهای مطرح شده در فضای مجازی مربوط به مسائل واقعی، علمی، فنی و واقع‎بینانه و در عین حال منصفانه باشد، می‌توان از آن در راستای رفع چالش‌ها و کاستی‌های موجود استفاده کرد.

شهردار سنندج با ذکر اینکه نیروهای شهرداری، نیروهای مظلومی هستند، تصریح کرد: در تدبیر جدید شهرداری اولویت بر جذب نیروهای شایسته، سالم و نخبه است.

وی با اعلام اینکه مشکل نیروی کیفی امروزه گریبان‌گیر شهرداری سنندج است، گفت: نیروهایی با سطح سواد کم و بعضاً بی‌سواد در شهرداری سنندج مشغول به فعالیت هستند که این امر منجر شده در برخی جاها نیروی کیفی در شهرداری که بتوان از آنها استفاده کرد، وجود نداشته باشد.

صیدی با اشاره به اینکه این کاستی در شرایطی حاکم شده که شهرداری سنندج با مازاد نیرو روبرو است، ادامه داد: متأسفانه شهرداری سنندج با کمبود نیروی کیفی روبرو است.

مروری بر وعده‌های شهردار سنندج در نخستین نشست خبری نارضایتی از عملکرد شهرداری‌های کردستان بسیار زیاد است/شهردار سنندج با "نیروهای ‌متهم به فساد" برخورد کند اعتراف تلخ شهردار سنندج به ناتوانی‌اش در ساماندهی دستفروشان

شهرداری که توانایی حقوق کارکنان شهرداری سنندج را ندارد!

وی با بیان اینکه بیشترین مشکل شهرداری سنندج در خصوص محدودیت منابع مالی و پرداخت حقوق کارکنان شهرداری است، اظهار کرد: نصف حقوق مهرماه کارکنان شهرداری سنندج پرداخت شده و حقوق آبان و در ادامه آذرماه کماکان پرداخت نشده است.

شهردار سنندج با ذکر اینکه میزان درآمد سرانه شهرداری سنندج در میان شهرداری‌های کشور حداقل میزان را به خود اختصاص داده است، گفت: سالانه به طور میانگین مبلغ 280 هزار تومان از شهروندان سنندجی در قبال خدمات شهری اخذ می‌گردد که این رقم در مقایسه با شهرهای دیگر بسیار ناچیز است.

به گفته وی در استان کردستان صنایع و درآمدهای ناشی از آن وجود ندارد و همین عدم توسعه یافتگی منجر به محدود شدن منابع درآمدی شده است.

شهردار سنندج در ادامه با بیان اینکه فضای جامعه یک فضای ناامید کننده است، خاطرنشان کرد: همه روزه شاهد هستیم که مباحث ناامیدکننده به جامعه پمپاژ می‌شود.

وی با ذکر اینکه اگر امکانات فراهم شود می‌توان در قالب برنامه‌های مناسبتی، رویدادهای اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی، شادی را به جامعه بازگرداند، اضافه کرد: این مهم نیازمند حمایت و همکاری سایر نهادهای خدمت‌رسان است.

صیدی با بیان اینکه سازمان سیما و منظر شهرداری سنندج دارای 9 میلیارد و 300 میلیون بدهی است، یادآور شد: درآمد این سازمان تنها کفاف 50 درصد حقوق و مزایای کارکناش را می‌دهد.

شهردار سنندج در پایان از تعهد شهرداری به ستاد سازماندهی امور جوانان استان خبر داد و گفت: تمامی ظرفیت‌های کارشناسی و اجرای شهرداری در راستای تحقق اهداف ستاد بکار گرفته می‌شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کردستان