آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۶۹۱۳ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹

غفلت و بی‌توجهی مسئولان نسبت به حوزه جوانان در کردستان

پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان کردستان هم‌چون چهار جلسه پیشین، در سایه عدم توجه متولیان و مدیران ذیربط، غفلت از الزام به ارائه راهکارهای کاربردی، دیر رسیدن برخی و زود رفتن برخی دیگر و در نهایت غیبت سکانداران اصلی این ستاد برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از سنندج، پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان کردستان ظهر امروز با موضوع «فضای مجازی و سلامت» در سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد، این جلسه با چهار دستور کار «ارائه برنامه‌های کنترل و نظارت بر فضای مجازی»، «ارائه برنامه‌های سلامت جوانان با رویکرد فضای مجازی» و «ارائه گزارش برنامه‌های اجرایی در فضای مجازی» و در نهایت «ارائه مواردی در خصوص فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی در سلامت دانش‌آموزان» برگزار شد.

با وجود تذکرات مکرر پیشین حامد جولایی، مبنی بر الزام بر برگزاری روتین این جلسات در شهرستان‌های استان، از سوی این مقام مسئول اعلام شد: "متأسفانه برگزاری جلسات ستاد ساماندهی با حضور فرمانداران در شهرستان‌های استان کردستان برگزار نمی‌شود" امری که خود به تنهایی می‌تواند نقطه عطفی برای تأکید بر عدم تکمین و اعتقاد مدیران به مقوله جوانان و چالش‌های پیش روی آنان باشد.

فرمانداران اعتقادی به حضور در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان‌های کردستان ندارند انتقاد معاون وزیر ورزش و جوانان از "ضعف و آشفتگی" در ستاد ساماندهی امور جوانان کردستان خطرات فضای مجازی در بین جوانان کردستان جدی گرفته شود

نشستی که امروز با چهار رویکرد اعلام شده دنبال می‌شد، در سایه بی‌توجهی مدیران ذیربط بدون پاسخگویی رها شد و ارکان اصلی مطرح شده از هم گسیخته و مسکوت ماند. نبود مسئولینی که خود باید سرمنشأ حرکت‌های تحول‌آفرین بوده فضایی را فراهم ساخت که در گستره آن علاوه بر لنگان ساختن حرکت ستاد ساماندهی امور جوانان کردستانی، زمینه کورشدن این کالبد نیمه‌جان را نیز فراهم ساخته چراکه مسئولان صدا و سیما و آموزش و پرورش (به عنوان پشاهنگان آموزشی استان که طیف وسیعی از جامعه هدف را پوشش می‌دهند) زحمت حضور در این جلسه را به خود نداده بودند.

نکته شایان توجه دیگر رفتار تکراری و دور از ادب مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان کردستان سرکار خانم فریبا رضایی است که هر بار پس از امضاء صورتجلسه مجلس را ترک می‌کند و عطایش را به لقایش می‌بخشد، غیرحرفه‌ای‌تر از این برخورد را می‌توان به دیر رسیدن مدیرانی که در نیمه‌های پایانی جلسه و آن‌هم صرفاً برای اعلام حضور و غیاب خود را نفس زنان به جلسه می‌رسانند، تعیمم داد. شاید بتوان این بی‌توجهی و سهل‌انگار به جلسه را متوجه مدیریت جلسه ساخت و چنین نتیجه گرفت که نشست چندان هم نیازی به جدی گرفتن از سوی مدیران ندارد و حتی بر آن الزام نشده، چراکه اگر برخورد جدی با مدیران خاطی می‌شد دیگر پس از تذکرات مداوم رسانه‌های مطالبه‌گر، چنین بی‌حرمتی‌هایی به جلسه‌ای با درجه اهمیت کلیدی، تکرار نمی‌شد.

ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نیست؛ آنهم اینکه عدم به‌روز بودن اطلاعات و نبود محتوای کارشناسی شده در قالب جلسه است که این امر از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تذکر داده شد و از مدیران حاضر درخواست شد تا در جلسات آتی این رویه را تغییر داده و با اطلاعات و راهکارهای به روز در جلسه حضور یابند.

نبود همگرایی و وحدت رویه در بین اعضای ستاد ساماندهی جوانان دیگر امری بود که باید در جلسه‌ای که بنام جوانان بود، مورد توجه قرار می‌گرفت.

و اما دیگر موضوعی که در این جلسه مطرح شد اعلام همکاری همه جانبه شهرداری سنندج با ستاد ساماندهی امور جوانان در مقوله سایبری از سوی شهردار سنندج بود. تعارفی که این سئوال را به ذهن متبادر می‌سازد که چگونه می‌توان با وجود مشکلات شدید مالی شهرداری سنندج و هم‌چنین هزینه‌های اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی که در فضای بصری شهر مستقر است، به اجرای این تعهد امیدوار بود؟ البته ناگفته نماند که بسیاری از بیلبوردهایی که در سطح شهر سنندج مستقر هستند خالی و بلااستفاده افتاده است و یا اینکه به تبلیغات مالی برخی مؤسسات و افراد تخصیص یافته است!

نکته پایانی اینکه عدم حضور فرماندار سنندج به‌عنوان یکی از کلیدی‌ترین مدیران استان دیگر چاشنی جلسه امروز بود، چاشنی تلخی که اگر بخواهیم عمق فاجعه را بر اساس آن متذکر شویم، می‌توان به خودنمایی صندلی‌های خالی از مدیران آموزش و پرورش، صدا و سیمای استان و رؤسای دانشگاهی استان اشاره کرد که با تأسی به گفته شهردار سنندج می‌توان گفت که این غیبت جر تزریق جو ناامیدی، ثمره دیگری برای نشست را به همراه نداشت.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کردستان