آخرین اخبار

کد خبر ۵۳۶۹۰۹ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۳

احزاب مخالف در پارلمان فرانسه به دنبال برکناری دولت هستند

احزاب مخالف دولت فرانسه در پارلمان این کشور، در پی تشدید اعتراضات و درگیری‌ها، به دنبال استیضاح کابینه این کشور هستند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش ذاکرنیوز ، با شدت گرفتن اعتراضات فرانسوی‌ها به سیاست‌های اقتصادی مقامات ارشد این کشور، نمایندگان احزاب سوسیالیست، کمونیست و نیز نمایندگان حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» خواستار استیضاح دولت فرانسه شدند. این سه حزب اصلی‌ترین احزاب سیاسی اپوزیسیون فرانسه از جناح چپ هستند.

احزاب چپ پارلمان فرانسه که از پاسخ دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به بحران مرتبط با اعتراضات موسوم به «جلیقه زردها» ناراضی هستند، روز پنج‌شنبه 15 آذر این درخواست را در پارلمان ثبت کرده‌اند.

به نوشته یورونیوز، اولیویه فور دبیرکل حزب سوسیالیست فرانسه می‌گوید: «در روزهای آینده ما گستره این درخواست عدم اعتماد به دولت را وسیع‌تر خواهیم کرد تا احزاب و گروه‌های سیاسی دیگر هم به این اقدام ما بپیوندند.»‌

بر اساس قوانین فرانسه درخواست رای عدم اعتماد به دولت باید در کمتر از 48 ساعت بعد از ثبت، برای رأی‌گیری به صحن پارلمان آورده شود.

اعتراض جنبش موسوم به «جلیقه‌زردها» بیش از دو هفته است که در فرانسه ادامه دارد. ریشه این اعتراضات به تصمیم دولت برای افزایش مالیات بر سوخت بر می‌گردد اما در ادامه به سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های اقتصادی دولت کشیده شد. اعتراضات و تظاهرات روزهای اخیر فرانسه با واکنش شدید نیروهای امنیتی فرانسه مواجه شد.

با این که دولت امانوئل ماکرون از تصمیم خود برای عقب‌نشینی و تعلیق افزایش مالیات بر سوخت برای سال 2019 خبر داده است با این حال برخی از نمایندگان جلیقه زرد می‌گویند که اعتراض آنها به مواردی بیشتر از مالیات بر سوخت است و اکنون بر روی نابرابری مالیاتی و کاهش قدرت خرید طبقات پایین جامعه انگشت گذاشته‌اند.

فرانسه 32 دانش آموز معترض را بازداشت کردافزایش مالیات بر سوخت در فرانسه به کلی لغو شدفوتبال جهان| اولا: شرایط فرانسه مشابه شرایط جنگی اوکراین است/ باید با جلیقه‌زردها هماهنگ شویمادامه اعتراضات در فرانسه علی‌رغم تصمیم دولت برای تعلیق افزایش قیمت سوختجلیقه‌زردها در فرانسه پیروز شدند/تعلیق طرح افزایش مالیات بر سوختشورش های پاریس گردشگری و بازار سهام فرانسه را از رونق انداخت

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :مالیات